VIDEO Liverpool so Škrtelom ukončil rok triumfom: Vlastenec Shelvyho zobral Swansea nádej

Alberto Moreno so spoluhráčmi oslavuje gól LiverpooluAlberto Moreno so spoluhráčmi oslavuje gól Liverpoolu Zdroj: SITA

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpoolu v základnej zostave s Martinom Škrtelom zdolali v poslednom tohtoročnom zápase anglickej ligy v dohrávke 19. kola 4:1 Swansea. Po druhej výhre za sebou vystriedali svojho dnešného súpera vďaka lepšiemu skóre na ôsmom mieste tabuľky.

Strelcom zápasu bol Adam Lallana, ktorý v druhom polčase zaznamenal v rozmedzí desiatich minút dva góly. V 51. minúte ho nepodareným odkopom trafil gólman Swansea Lukasz Fabianski a od anglického reprezentačného stredopoliara sa lopta odrazila do prázdnej bránky. Na druhej trefe mal Lallana väčší podiel, v 61. minúte obišiel dvoch brániacich hráčov waleského celku a zvýšil na 3:1.

Medzi dve Lallanove trefy vtesnal jediný gól hostí Islanďan Gylfi Sigurdsson, šancu Swansea na zvrat zobral definitívne v 69. minúte vlastným gólom bývalý hráč Liverpoolu Jonjo Shelvey. Skóre zápasu otvoril v 33. minúte Albert Moreno.

FC Liverpool - Swansea City 4:1 (1:0)
Góly: 51. a 61. Lallana, 33. A. Moreno, 69. Shelvey (vl.) - 52. Sigurdsson
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas a v 49. min videl ŽK.

Viac o téme: Martin Škrtel FC Liverpool Swansea Jonjo Shelvey
  • Zdroj: SITA, ČTK, TASR