VIDEO Arsenal potopil brankár: Dve hrubky zapríčinili nepríjemnú prehru

Sadio Mane (vľavo) a Wojciech SzczesnySadio Mane (vľavo) a Wojciech Szczesny Zdroj: SITA

SOUTHAMPTON - Dvadsiate kolo anglickej Premier League prinieslo viacero zaujímavých výsledkov. Okrem toho, že body po remízach stratili ako Manchester United, tak aj trápiaci sa Liverpool, pokojne spať nebudu ani hráči Arsenalu. Zápas v Southamptone si za klobúk nedá predovšetkým gólman "Kanonierov" Wojciech Szczesny, po ktorého lapsusoch padli oba góly do siete Londýnčanov.

V priamom o súboji o 4. miesto tak domáci porazili hostí 2:0. "The Saints" poslal do vedenia v 34. minúte Sadio Mane, ktorý efektným spôsobom s prispením šťastia vycvičil defenzívu Arsenalu na čele s brankárom Szczesnym. Ten za hráčom Southamptonu zbytočne vybehol a následne sa už nestihol vrátiť do svojej svätyne. Mohol tak iba sledovať, ako talentovaný Senegalčan nádherne zakrútil loptu z takmer bránkovej čiary.

Trojbodovú poistku pridal po zmene strán v 56. minúte po ďalšom zaváhaní obrany "kanonierov" Dušan Tadič. Nebezpečnú loptu do päťky hostí skrotil jeden z obrancov a pristavil loptu Szczesnemu, ktorý však nepochopiteľne iba odkopol k nabiehajúcemu záložníkovi. Chorvát už nemal problém z ľahkej pozície skórovať. Southampton po výhre odskočil Arsenalu na tri body a lepí sa na Manchester United. Červení diabli majú na 3. priečke náskok už iba bod.

Viac o téme: Arsenal Wojciech Szczesný
  • Zdroj: sportky.sk, TASR