VIDEO Barcelona Real z trónu nezosadila: Messi a spol. vyšli naprázdno na pôde outsidera

Xabier Prieto a Sergio Canales oslavujú víťazný gól San SebastiánuXabier Prieto a Sergio Canales oslavujú víťazný gól San Sebastiánu Zdroj: SITA

MADRID - Víťazná séria futbalistov Realu Madrid v súťažných zápasoch sa zastavila na čísle 22. V nedeľňajšom šlágri 17. kola španielskej Primera division prehrali zverenci talianskeho trénera Carla Ancelottiho na ihrisku Valencie 1:2.

"Biely balet" pritom po prvom polčase viedol, keď po nešťastnej ruke Alvara Negreda vo vlastnej šestnástke bezpečne premenil jedenástku Cristiano Ronaldo. Sedem minút po zmene strán však Antonio Barragan vyrovnal a víťazný gól domácich v prvom súťažnom zápase nového roka zaznamenal v 65. minúte Nicolas Otamendi.

Real síce už minulý týždeň prehral v prípravnom súboji v Dubaji s milánskym AC 2:4, no tento duel sa nepočítal do bilancie súťažných zápasov. V nich Real zvíťazil 22-krát v rade, naposledy pred duelom vo Valencii stratil body v polovici septembra, keď v ligovom súboji podľahol Atléticu Madrid 1:2. Nepodarí sa mu tak vyrovnať Guinessov rekord, ktorý s 24 nepretržitými víťazstvami drží brazílsky klub Coritiba.

"Sme smutní z prehry a tiež z toho, že sa nám nepodarilo natiahnuť našu skvelú víťaznú šnúru. Ale liga je dlhá, čakajú nás ďalšie ťažké zápasy a musíme rýchlo zdvihnúť hlavy. Valencia sa na nás veľmi dobre pripravila, zhustila stred ihriska a to bol základ jej úspechu," povedal stopér Realu Sergio Ramos. "Odohrali sme dobrý zápas, ale nepodarilo sa nám premeniť viaceré vyložené šance. Valencia potvrdila svoju silu, má veľmi kvalitné mužstvo a dnes nás prevýšila bojovnosťou," dodal Ancelotti.

Šancu dostať sa na čelo Primera División nevyužili vo večernom dueli hráči FC Barcelona. Na trávniku baskického družstva Real Sociedad San Sebastián prehrali Katalánci 0:1 po vlastnom góle ľavého obrancu Jordiho Albu už z druhej minúty.

San Sebastián - FC Barcelona 1:0 (1:0)
Gól: 2. Jordi Alba (vlastný)

FC Valencia - Real Madrid 2:1 (0:1)
Góly: 52. Barragan, 65. Otamendi - 14. Ronaldo (z 11 m)

Getafe - Rayo Vallecano 1:2 (1:1)
Góly: 3. Vazquez - 39. Jozabed, 64. Baena

Espanyol Barcelona - Eibar 1:2 (0:2)
Góly: 80. Caicedo - 34. Del Moral, 37. Boveda