Nevydarený vstup do sezóny pre Cibulkovú: V Brisbane skončila už v prvom kole

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

BRISBANE - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nevstúpila úspešne do novej sezóny. V súboji 1. kola dvojhry na turnaji WTA v austrálskom Brisbane (dotácia 1 milión USD, tvrdý povrch Plexicushion) podľahla nasadená štvorka a jedenásta hráčka svetového rebríčka Cibulková Američanke Madison Keysovej za 91 minút 5:7, 2:6.

Deväťnásťročná Keysová (30. v rebríčku) zaskočila o šesť rokov staršiu favoritku Cibulkovú 12 esami a úspešnosťou 81% bodov dosiahnutých po prvom podaní. Víťazka využila štyri zo šiestich brejkových príležitostí, zdolaná hráčka raz vzala súperke podanie zo štyroch pokusov. Od stavu 2:2 v druhom sete Keysová nepustila Cibulkovej ani gem. Američanka zdolala Slovenku v kariére tretí raz z rovnakého počtu zápasov a zakaždým to bolo na tvrdom povrchu. Súperkou Keysovej v osemfinále bude krajanka Varvara Lepčenková, ktorá ušla Austrálčanke Sam Stosurovej zo stavu 1:5 a 30:40 v treťom sete.

Madison Keysová (USA) - Dominika Cibulková (SR-4) 7:5, 6:2 za 91 minút

Viac o téme: Dominika Cibulková Brisbane