VIDEO Katastrofálna premiéra Godlu v drese Piešťan: Po gólovom uragáne Bystrice striedal

Nová posila Piešťan brankár Denis Godla počas rozcvičky pred zápasomNová posila Piešťan brankár Denis Godla počas rozcvičky pred zápasom Zdroj: TASR

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili v nedeľňajšom 40. kole najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže nad hráčmi ŠHK 37 Piešťany 6:1. Len dve tretiny vydržal v bránke hostí jeden z hlavných hrdinov reprezentácie SR do 20 rokov pri nedávnom zisku bronzu na MS tejto vekovej kategórie v Kanade Denis Godla. Po štvrtom góle ho vystriedal Martin Šúrek.

Bystrica doma deklasovala Piešťany s Godlom v bráne

V bránke hostí nastúpil bronzový na MS dvadsaťročných Godla, v útoku Petráš, primátor mesta Ján Nosko ocenil ďalších medailistov, banskobystrických mladíkov Dominika Jendroľa a Mislava Rosandiča, a tak zápas hneď v úvode nabral zaujímavé kontúry. Po dvoch tretinách však svietilo na ukazovateli skóre 5:0, žiadna dráma sa nekonala, aj preto, že domáci strelili góly, keď bolo najviac treba a v druhej tretine súpera deklasovali. Klinec do 'rakvy' spôsobil piaty gól Kytnára sekundu pred klaksónom a v podstate aj výstižne vyjadril prevahu 'baranov'.

Účet zápasu otvoril v 4. min Hudec po presnej nahrávke od Handzuša a v úvode druhej tretiny pridal ďalší gól Biro v presilovke delovkou pod žŕdku ponad Godlovu vyrážačku. Aj bronzový na MS M. Rosandič sa gólovo zapísal, prvýkrát v sezóne, keď zvýšil na 3:0 pod žŕdku, tentoraz ponad lapačku Godlu. Hostia si toho veľa nevypracovali, v prvej tretine Holoviča v šanci zastavil Biro, v 16. min gólovo zaváňala strela Kutálka, po zmene strán spálil v 31. min asi najväčšiu šancu 'havranov' Klempa a v 33. min zobral na sebe prečíslenie a nepresné zakončenie Haring.

Záver druhej tretiny domácim doprial, po chybe Peška sa v dorážke presadil Kytnár a rovnaký hráč aj zvýraznil pohromu hostí sekundu pred koncom druhej dvadsaťminútovky. Godla sa v bránke nechal vystriedať Śúrkom, no aj on v 49. min kapituloval. Handlovský opäť využil slabinu hostí v hre pred bránkou a dotlačil puk do siete už po šiestykrát. V 53. min obrovskú príležitosť aspoň na jeden gól zmárnil Leppänen a Košarišťan si mohol ustrážiť nulu na konte, keby ho v oslabení v 58. min po hrúbke v útočnej tretine neprekonal v samostatnom nájazde Stupka.

HC'05 B. Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)
Góly: 4. Hudec (Handzuš, Kadura), 23. Biro (Kytnár, Bambúch), 25. M. Rosandič (Preisinger, Gachulinec), 37. Kytnár (Handlovský, Peckham), 40. Kytnár (Biro, Kafka), 49. Handlovský (Preisinger, Bambúch) - 58. Stupka (Klempa). Rozhodcovia Stano - Jobbágy, Rovenský, vylúčení 6:5, presilovky 2:0, v oslabení 1:1, zmeny: 41. Šúrek za Godlu (Piešťany), 1926 divákov.

Banská Bystrica: Košarišťan - Nicastro, Rosandič, Cohen, Biro, Čížek, Peckham, Bambúch, Gachulinec - Kadura, Handzuš, M. Hudec - Kafka, Preisinger, Handlovský - Lamper, Kytnár, Bendík - Róth, Zigo, R. Gašpar

Piešťany: Godla - Leppänen, Brňák, Kotaška, Šedivý, Škadra, Rais, Drgoň, Bučka - Haring, Peško, Toman - T. Klempa, Stupka, Holovič - Kutálek, Pašek, Románek - Vaculín, S. Petráš, F. Hudec

Miroslav Chudý, tréner B. Bystrice: "Bol to pre nás dôležitý zápas, keďže predtým sme naplno nebodovali. Dobre sme sa pripravili, boli sme aktívni, zažili sme aj hluché chvíle, no v druhej tretine sme zlomili súpera. Chalani pristúpili k zápasu zodpovedne a zaslúžene sme vysoko zvíťazili."

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: "Bohužiaľ sa nám nepodaril zopakovať výkon, aký sme ukázali proti Košiciam. Vôbec sme si nezaslúžili vyhrať, súper hral oveľa lepšie, účelnejšie ako my. Musíme sa z tohto zápasu poučiť a pripraviť sa na veľmi dôležitý piatkový zápas."

Denis Godla, bránkár Piešťan: "Mrzí ma to, je to však aj o únave, cestovaní. Chcem Piešťanom pomôcť, dúfam, že to bude lepšie, čakajú na nás kľúčové zápasy. Chytalo sa mi dobre, no Bystrica skvele kombinovala, hráči o sebe vedeli, asi sme to smerom dozadu príliš dobre nezvládli. Všetci nám k bronzu na MS pogratulovali, v športe je to však kolísavé, treba ísť ďalej. Do zápasov dávame všetko, z bránky som odišiel aj preto, že sa hlásila únava. Veľa som nenaspal, asi štyri hodiny denne, dúfam, že všetko dospím. S Piešťanmi som prvýkrát trénoval dnes ráno na rozkorčuľovaní. Za góly vinu necítim, dosť nás rozoberali v obrane, všetko tlačili do bránky, k máločomu nás pustili, no chytiť sa dá vždy viac."

Bondrov gól Košiciam v Nitre nestačil

V súboji minuloročných finalistov playoff začali lepšie hostia, keď svoju premiéru v košickom drese okorenil gólom v 13. minúte bronzový medailista z MS juniorov Radovan Bondra. Chovan nahodil puk od modrej čiary a urastený mladík ho tečoval za Lakosilov chrbát - 0:1.

Vyrovnanie prišlo v 32. minúte stretnutia, Lelkeš potiahol puk po ľavej strane, medzi kruhmi našiel Novotného a ten prekonal Hyláka. Dve sekundy pred druhou sirénou šli hostia opäť do vedenia, Nitrania neustrážili Jenčíka a ten v nájazde nedal Lakosilovi šancu - 1:2.

Domácim sa v 45. minúte znovu podarilo vyrovnať, Slovák vystrelil z pravého kruhu, puk sa dostal ku kanonierovi Tománekovi, ten si položil Hyláka a rozvlnil sieť. Už o tri minúty Košice opäť viedli, keď gólom Lapšanského využili presilovú hru. 38 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času využili domáci powerplay a Štefanka poslal stretnutie do predĺženia - 3:3.

V ňom sa rozhodlo po 91 sekundách, po akcii Lelkeša zabezpečil víťazstvo Nitry Henrich Ručkay - 4:3.

HK Nitra - HC Košice 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Góly: 32. Novotný (Lelkeš, Štefanka), 45. Tománek (Slovák), 60. Štefanka (Slovák, Tománek), 62. H. Ručkay - 13. Bondra (Chovan), 20. Jenčík (Štrbák, Hylák), 48. Lapšanský (Hrnka, Rachůnek). Rozhodovali: Jonák, Müllner - J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 4:6, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 3031 divákov

Nitra: Lakosil - Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Mezei, F. Kuzma, Milo, Bačik - H. Ručkay, Marek Slovák, Tománek - Š. Novotný, J. Štefanka, Lelkeš - Pupák, Lukáš Novák, J. Ručkay - Piačka, Bajtek, R. Mráz

Košice: Hylák - Štrbák, E. Černák, Philipp, A. Jánošík, Šeda, Cebák, Hinďoš, M. Macejko - Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Hrnka, I. Rachůnek, A. Lapšanský - Sojčík, Češík, Bicek - R. Bondra, Matúš Chovan, Suja

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Vstúpili sme do zápasu dobre, no škoda nevyužitých šancí a hlavne druhého gólu v závere druhej tretiny. Napokon sa nám podarilo vyrovnať a v predĺžení skórovať.

Anton Tomko, tréner Košíc: "Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom sme dva body darovali Nitre. Počas celého stretnutia sme viedli, v závere sme nevyužili nájazd a napokon po chybách prehrali."

Dukla si odnáša body z Popradu

Poprad sa síce od úvodu snažil hrať nátlakový hokej, doplatil však na nepozornosť v strednom pásme a z prečíslenia 2 proti 1 Trenčania po linke Hudec – Dudáš otvorili skóre. Popradský brankár Kostúr kvôli úprave výstroja vzápätí na chvíľu vystriedal a Sedlačko sa po prvý raz v sezóne dostal v súťažnom zápase do bránky. Popradčania potom už s Kostúrom pokračovali v útočnej hre avšak bez efektu, keď trenčianska defenzíva zlikvidovala všetko nebezpečenstvo mieriace na Konráda.

Podobný obraz hry diváci pod Tatrami sledovali aj v úvode druhej časti hry. Ale v čase, keď sa zápas lámal do polovice sa v priebehu 83 sekúnd dva razy presadil hosťujúci Melichárek a bolo vymaľované. Trenčania mali prevahu a v útočnom pásme si s domácimi Popradčanmi miestami robili, čo chceli. V 35. minúte pridal štvrtý gól Hlinka ml. a definitívne vyhnal Kostúra z brány. Popradčania dokázali odpovedať ešte pred prestávkou, keď sa na dva razy presadil Paločko – 1:4.

Domáci chceli v tretej dvadsaťminútovke staviť všetko na jednu kartu a spočiatku im to vychádzalo. Paločko nabil Boltunovi a zrazu bol rozdiel len dvojgólový. Domáci sa však neradovali dlho, Fabian nevedel kde má puk, vzal mu ho Razingar a po jeho pase pridal druhý gól v zápase Hlinka – 2:5. Záver stretnutia ešte okorenil pästný súboj Paločka s Habšudom, na výsledku sa už nič nezmenilo.

HK Poprad – Dukla Trenčín 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Góly: 36. Paločko (Fabian, Kroták),  42. Boltun (Paločko) - 3. Dudáš (D. Hudec), 29. Melichárek (Šišovský, Habšuda), 30. Melichárek (Švec), 35. Hlinka (Mikula, Dudáš), 44. Hlinka (Razinger, Šišovský). Rozhodovali: J. Konc – Gajan, Smrek, vylúčení: 2:4, navyše: Habšuda 10 minút za hrubosť - Paločko 10 minút za hrubosť, Kasík 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 1558 divákov

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Veľká nespokojnosť s výsledkom aj výkonom. Aj keď sme súpera prestrieľali, bolo to z našej strany jalové. Mali sme byť agresívnejší, niektorí hráči herne zaostávajú. Po hrubých chybách v obrane sme pykali."

Branislav Jánoš, asistent trénera Trenčína: "Prišli sme v oklieštenej zostave so šiestimi juniormi. Chceli sme vychádzať z dobrej defenzívy, navyše ustáli sme úvodný tlak a podarilo sa nám viackrát skórovať. Chlapcov hokej bavil, hrali sme v hernej pohode a podržal nás aj brankár Konrád."

Žilina si prvý raz v sezóne poradila so Zvolenom

Žilinčania vstúpili do zápasu mimoriadne aktívne a od úvodných sekúnd zamestnávali obranu hostí. Už v druhej minúte napriahol od modrej čiary obranca Juraj Ďurkech a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Tlak Žiliny pokračoval, no "Vlci" nedokázali využiť presilovú hru o dvoch hráčov v trvaní 99 sekúnd. V 10. minúte domáci opäť udreli, agilný Demel našiel pred bránkou hostí voľného Drevenáka, ktorý z prvej prekonal Šimka. V 14. minúte bol v úniku faulovaný Matej Síkela, ale ponúknutú výhodu trestného strieľania nepremenil. Hostia sa dostali do prvej vážnejšej šance o minútu neskôr, Radovan Puliš však trafil dvakrát žŕdku a tak Žilina viedla po prvej tretine nad Zvolenom 2:0.

Aj druhú začali aktívnejšia domáci hokejisti. Už v 22. minúte vyčaroval Tomáš Demel výbornú prihrávku na Mateja Valáška, ktorý zvýšil vedenie Žiliny už na 3:0. Hostia sa napriek nepriaznivému stavu nevzdávali a sympaticky bojovali. Aktívny bol najmä Lukáš Jurík, ktorý ťahal väčšinu útokov tímu spod Pustého hradu. Hra pokračovala v rýchlom tempe, hralo sa s minimom prerušení a "vlci" sa zamerali i na bránenie výsledku. V 38. minúte však Procházka našiel žilinského juniora Dolinajca, ktorý si strelou po ľade otvoril strelecký účet v extralige a pečatil stav po druhej tretine na 4:0 v prospech Žiliny.

Tretia časť sa už naplno niesla v réžii Žiliny, najmä keď od úvodu nahradil Šimka v bránke hostí Filip Orčík. Ten vydržal s čistým kontom štyri minúty, pretože Valášek našiel v medzikruží Demela, ktorý mieril presne a odštartoval tým streleckú salvu svojho tímu. O minútu neskôr sa do prečíslenia dostala trojica Žilinčanov. Uram posunul puk Krajčimu, ktorý z ťažkého uhla prestrelil Orčíka. Ešte v tej istej minúte Drábek nabil do dobrej pozície Dolinajcovi, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase. Následne sa domáci zamerali na dôslednú defenzívu, ustrážili čisté konto Igora Cibuľu a po výbornom výkone deklasovali Zvolen hladko 7:0.

MsHK DOXXbet Žilina - HKM Zvolen 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Góly: 2. Ďurkech (Síkela), 10. Drevenák (Demel, S. Hudec), 22. Valášek (Demel, Drevenák), 38. Dolinajec (Milan Procházka), 44. Demel (Valášek, Drevenák), 45. R. Krajči (M. Uram, Síkela), 45. Dolinajec (Drábek)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Ťavoda (Zvolen) 10 minút za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik - Kacej, Stanzel, 1405 divákov

Žilina: Cibuľa - Dresler, Milovanovič, S. Hudec, Bajaník, Ďurkech, Bobček, M. Kokavec, Niník - Milan Procházka, Jabrocký, Kanko - Valášek, Demel, Drevenák - M. Uram, Síkela, R. Krajči - Dolinajec, Drábek, Káňa

Zvolen: M. Šimko (41. Orčík) - Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík - Puliš, Brabenec, M. Sloboda - Podkonický, L. Jurík, Obdržálek - Škvaridlo, Kentoš, Martin Ďaloga - F. Fekiač

Martin Groma, asistent trénera Žiliny: "Som rád, že zlepšenými výkonmi ťaháme do hľadiska viac divákov, ktorí nás aj dnes skvele podporili. Výborne sme dnes korčuľovali, podržal nás brankár Igora Cibuľa. Ďakujem svojim hráčom i divákom a teším sa na ďalší zápas."

Josef Turek, tréner Zvolena: "Nám sa dnes vôbec nič nedarilo, nekorčuľovali sme tak ako sme mali. Ubránili sme sa oslabeniu o dvoch hráčov, ale to bolo všetko. Gratulujem domácim k trom bodov, viac k tomu nemám čo povedať."

Skalica po divokom vývoji zdolala Martin

Hokejisti HK 36 Hant Skalica zvíťazili v nedeľňajšom zápase 40. kola Tipsport extraligy doma nad Martinom 5:4 po predĺžení. Záhoráci v divokom súboji viedli 2:0 i 4:3, ale aj prehrávali 2:3. O všetkom rozhodol v závere nadstaveného času Juraj Jurík. Napriek zisku dvoch bodov je Skalica naďalej posledná desiata, Martinu patrí 7. pozícia.

Hráči HK 36 Hant dosiahli prvé víťazstvo v kalendárnom roku 2015, do nedele naposledy sa z úspechu tešili 28. decembra. Odvtedy prehrali štyrikrát v rade. Martin padol po dvoch triumfoch. O kuriózny gól sa postaral Marek Drtina, ktorý v 57. min v presilovke vystrelil z polovice klziska a nachytal brankára Jakuba Čecha. Skalica viedla 4:3, ale v 58. min sa presadil zblízka David Zucker.

HK 36 Hant Skalica - MHC Mountfield Martin 5:4 po predĺžení (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)
Góly: 16. Drtina (P. Horváth), 23. Stloukal (I. Jankovič), 46. Štumpf (J. Jurík, R. Školiak), 57. Drtina (P. Romančík), 65. J. Jurík (B. Mráz) - 35. Važan (Smrek), 35. Zucker, 38. Dírer (Zucker, Podzinš), 58. Zucker
Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Hribik - M. Tvrdoň, Sčensný, 1011 divákov

Skalica: P. Romančík - Barák, Gründling, Drtina, P. Horváth, I. Jankovič, Nechala, Zukal - Vaškovič, Stloukal, Komínek - J. Jurík, R. Školiak, Štumpf - B. Mráz, Chylo, Bezúch - M. Bene, Lantoš, Šimíček

Martin: J. Čech - Matejka, I. Ďatelinka, M. Dvořák, Smrek, Brcko, Lojek, Tupý, Dlouhý - Važan, Galamboš, J. Markovič - Podzinš, Fujerík, Zucker - O. Jokeľ, Dírer, A. Themár - Rusina, Jurášek, Šugár

Viac o téme: ŠHK 37 Piešťany Denis Godla HC'05 B. Bystrica
  • Zdroj: TASR, SITA