Slovan v Podoľsku siahal na víťazstvo: Nakoniec si odnáša bod

Slovan si z Podoľsku po prehre v predĺžení odnáša bodSlovan si z Podoľsku po prehre v predĺžení odnáša bod Zdroj: hcslovan.sk

PODOĽSK - Hokejisti Slovana Bratislava siahali v pondelkovom dueli Kontinentálnej ligy na ľade Viťaza Podoľsk na tri body, napokon si do tabuľky pripísali len jeden. Slovanisti sa najbližšie predstavia doma proti HK Soči, ktorý v pondelok doma zdolal Atlant Mytišči 6:4.

Zverenci fínskeho trénera Petriho Matikainena viedli ešte päť minút pred koncom po presnom zásahu Libora Hudáčka z presilovky z 38. min, no rovnako v početnej výhode po vylúčení Tomáša Netíka vyrovnal Maxim Afinogenov. O dvoch bodoch pre domácich rozhodol v tretej minúte predĺženia Mario Kempe.

"Belasí" získali na štvorzápasovom tripe dovedna päť bodov, v Západnej konferencii im patrí 11. miesto s 57 bodmi. Nižnij Novgorod na ôsmej pozícii, poslednej zaručujúcej postup do play-off, ich má na konte 62.

Viťaz Podoľsk - Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 55. Afinogenov (Grebeškov), 63. Kempe (Semenov, Porseland) - 38. L. Hudáček (Štajnoch, L. Nagy)
Vylúčení: 4:4, navyše: Murley (Slovan) 5+10 min za narazenie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hoffman, Kulakov - Gleb, Paley, 1500 divákov

Podoľsk: Sateri - Semenov, Porseland, Selezňov, Berďukov, Grebeškov, Kudinov, Vašenko, Mamin - Cyganov, Kousal, Kempe - Soloduchin, Kučerjavenko, Koroľov - Vyglazov, Jakubov, Šitikov - Ivanov, Kokšarov, Afinogenov

Slovan: Backlund - Luža, Sersen, Štajnoch, L. Kozák, Starosta, Surový - Bartovič, Murley, L. Nagy - Netík, Tičar, Jeglič - L. Hudáček, P. White, Vondrka - Kudrna, A. Šťastný, Ölvecký - Lunter

Petri Matikainen, tréner Slovana /zdroj: hcslovan.sk/: "Bol to náš tretí zápas na tripe, druhý s piatimi bekmi, v prvom striedaní sme navyše prišli o Matta Murleyho. V niektorých fázach zápasu sa začala prejavovať na chlapcoch aj únava, napriek tomu sme strelili vedúci gól. Siahali sme po troch bodoch, no v tretej tretine sme sa nechali uplne zbytočne niekoľkokrát vylúčiť. Za nedisclipinovanosť sme pykali vyrovnávajúcim gólom päť minút pred koncom, v predĺžení domáci potom zúročili tlak a bohužiaľ dokázali rozhodnúť."

Viac o téme: Slovan Bratislava Viťaz Podoľsk