Cehlárikova Lulea v semifinále Ligy majstrov s remízou, V Göteborgu problémy s ľadom

Peter CehlárikPeter Cehlárik Zdroj: luleahockey.se

SKELLEFTEA - Hokejisti Skelleftey remizovali v utorňajšom prvom semifinálovom stretnutí Ligy majstrov vo švédskom derby s Luleou 2:2. Vo vyrovnanom a dramatickom stretnutí viedli hostia 1:0, domáci však dokázali otočiť na 2:1. V 59. min vyrovnal Kristian Nakyva a utvoril tým dobrú pozíciu pre Luleu pred odvetou.

Podľa pravidiel súťaže sa prvé súboje play-off nepredlžujú. V drese hostí nastúpil Peter Cehlárik, raz ohrozil domácu bránku. Odveta je na programe 20. januára o 19.00 h. Prvý semifinálový duel medzi švédskou Frölundou a fínskym Kärpätom Oulu museli v utorok prerušiť pre nespôsobilú hraciu plochu na Fröndaborgs Isstadion v Göteborgu. Súboj zastavili krátko po tom, ako Robin Figren poslal domácich do vedenia 2:1.

Za jednou z bránok bol ľad poškodený a hrozilo zranenie hráčov. Hlavní arbitri poslali oba tímy do kabín a nechali plochu upraviť. Ľadári použili viaceré prístroje na úpravu, poškodeným miestom viackrát prešla rolba. Švajčiarsko-nemecká dvojica Daniel Stricker, Lars Brugemann sa rozhodla vyčkať, kým bude všetko v poriadku.

"Duel sa v každom prípade dohrá, ale v prvom rade je dôležitá bezpečnosť hráčov. Momentálne je riziko zranení veľké. Problémy robí reklama, ktorá preráža ľad a neumožňuje hráčom dostatočne zabrzdiť a kontrolovať na tom mieste svoj pohyb. Predpokladám, že to bude trvať ešte 20 minút," uviedol v televíznom rozhovore po 40 minútach čakania Lars Brugemann.

Skelleftea - Lulea 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)
Góly: 35. Lindholm (E. Andersson, Schremp), 44. Zackrisson (Petterström, Lundberg) - 2. Bryggman (Hjelm, R. Jonsson), 59. Nakyva (Zaar)

Viac o téme: Peter Cehlárik Lulea Skelleftea