Réway udivuje aj naďalej: Gólovo úradoval na ľade Třinca, pridal aj nahrávku

Martin Réway sa stal hrdinom pražskej SpartyMartin Réway sa stal hrdinom pražskej Sparty Zdroj: hcsparta.cz

TŘINEC - Ani výborný výkon Martina Réwaya, okorenený dvomi gólmi a asistenciou, nestačil hokejistom Sparty Praha v nedeľňajšom šlágri 39. kola českej extraligy. Pred vypredanou Werk arénou v Třinci viedli v polovici stretnutia už 3:0, napokon však vyšli bodovo naprázdno, o čom víťazným gólom na 5:4 rozhodol v 57. minúte Vladimír Dravecký. Ten si pripísal bod aj za presnú prihrávku, hosťujúci Réway sa stal najlepším hráčom Sparty v zápase.

Práve kapitán bronzových slovenských juniorov z MS v Kanade poslal "rudých" už po 109 sekundách do vedenia. Do polovice stretnutia sa po druhom góle Procházku presadil opäť Réway, no ešte do sirény znížil Jiří Adamský. Sparta nezachytila úvod tretej tretiny, inkasovala dvakrát a následne sa zápas gólovo vyrovnal. O všetkom rozhodol tri minúty pred sirénou Dravecký.

Darilo sa aj Jánovi Sýkorovi, ktorého Škoda Plzeň zdolala Vítkovice Steel rovnako 5:4. Dvadsaťštyriročný krídelník otvoril skóre v 4. minúte a následne pri prestrelke v druhej tretine prihral na góly Simona a Johnsona. Asistenciu si pripísal aj Branislav Kubka.

Slavia Praha - Zlín 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Góly: 8. Leška, 8. Vlach

Třinec - Sparta Praha 5:4 (0:1, 1:2, 4:1)
Góly: 35. Adamský, 42. Kreps, 42. Adamský (DRAVECKÝ), 49. Orsava, 57. DRAVECKÝ - 2. a 30. RÉWAY, 30. Martin Procházka, 53. Polášek (RÉWAY)

Karlove Vary - Olomouc 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 14. Balán, 23. D. Hruška - 41. Skrbek

Plzeň - Vítkovice 5:4 (1:0, 4:3, 0:1)
Góly: 4. JÁN SÝKORA, 22. Simon (JÁN SÝKORA), 24. Jeřábek, 24. Mozík, 35. Nicolas Johnson (JÁN SÝKORA, KUBKA) - 25. E. Němec, 29. Michal Hlinka, 35. a 49. Svačina

Litvínov - Pardubice 6:2 (4:2, 1:0, 1:0)
Góly: 18. a 53. Ručinský, 7. Jánský, 16. Šlégr, 17. Trávníček (GERHÁT), 30. Petružálek - 14. M. Špaček (T. MARCINKO), 16. J. GAŠPAROVIČ

Mladá Boleslav - Liberec 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 24. a 50. Musil, 44. Pabiška - 28. M. BARTEK
Ján Lašák (Liberec) odchytal celý zápas.

Hradec Králové - Kometa Brno 0:7 (0:0, 0:5, 0:2)
Góly: 38. a 45. Honejsek, 21. Ptáček, 22. Kuboš, 26. Vondráček, 30. Dočekal, 59. Ton
Marek Čiliak (Brno) odchytal celý zápas.

Viac o téme: HC Sparta Praha Martin Réway
  • Zdroj: TASR, SITA