VIDEO Pohárový koniec Liverpoolu po dráme v predĺžení: Zápas plný súbojov Costu a Škrtela

Martin Škrtel a Diego CostaMartin Škrtel a Diego Costa Zdroj: SITA

LONDÝN - Poriadnu drámu priniesol odvetný zápas semifinále anglického Ligového poháru medzi domácou Chelsea a Liverpoolom. Po tom, čo sa zápas v riadnom hracom čase skončil 0:0, o postupe Londýnčanov rozhodol presnou hlavičkou v 94. minúte srbský obranca Branislav Ivanovič.

Chelsea po víkendovom vyradení z FA Cupu čelila hrozbe, že počas troch dní príde o druhú šancu na trofej. Tréner José Mourinho preto do zápasu nasadil takmer ideálnu zostavu a do bránky vrátil Čechovho belgického konkurenta Thibauta Courtoisa, ktorý v prvej polovici predviedol dva dôležité zákroky.

Dôležitou postavou zápasu bol však Courtoisov krajan v bránke Liverpoole Simon Mignolet. Často kritizovaný gólman zažiaril v druhej polovici, kedy najprv skvele vykopol tečovanou ranu Diega Costu a následne včasným vybehnutím zmaril šancu Oscarovi.

Chelsea už v 50. minúte prišla o kľúčového hráča Cesca Fabregasa, ktorý po zrážke so spoluhráčom Johnom Terrym musel vystriedať. A absencia najlepšieho nahrávača sa postupne začala prejavovať. Liverpool mal v závere normálnej hracej doby miernu prevahu, ale na gól tiež nedosiahol. A keďže v Ligovom pohári neplatí pravidlo o vyššom počte strelených gólov na súperovom ihrisku, nasledovalo predĺženie.

V ňom po štyroch minútach udrel Ivanovič. Srbský obranca využil Williamovho ideálneho centru z priameho kopu a úplne nestrážene hlavičkoval z malého vápna mimo Mignoletov dosahu. Aspoň penaltový rozstrel mohol Liverpoolu zabezpečiť Henderson, ale v dobrej šanci hlavičkoval vedľa. Viac už pozorne hrajúca Chelsea súperovi nedovolila. Liverpool od 72. minúty nepustila ani k jednej priamej strele medzi tri tyče a radovala sa z postupu.

Chelsea - FC Liverpool 1:0 (0:0) po predĺžení, prvý zápas 1:1, postúpila Chelsea
Gól: 94. Ivanovič

Viac o téme: Martin Škrtel FC Liverpool Chelsea FC Ligový pohár
  • Zdroj: sportky.sk, ČTK