Slovan ukončil trip prehrou v Mytišči: Nestačili mu ani tri góly za minútu a pol!

Tomáš Surový a hráč Atlantu MytiščiTomáš Surový a hráč Atlantu Mytišči Zdroj: khl.ru

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava nezlomili nepriaznivú sériu ani v poslednom zápase v rámci ôsmeho tripu v KHL, keď v utorok prehrali na ľade Atlantu Mytišči tesne 3:4. Zaznamenali tak tretí duel bez bodového zisku v rade a stále figurujú na poslednom 14. mieste tabuľky Západnej konferencie. Na ôsme postupové miesto strácajú 12 bodov a majú už len veľmi malú šancu prebojovať sa do play off, keďže do konca základnej časti ich čaká už len šesť zápasov, čiže budú hrať o maximálne 18 bodov.

Po pomalšom úvode si mužstvá vyskúšali hru štyroch proti štyrom. Úvodný gól duelu zaznamenali domáci, keď Backlund ešte vyrazil zakončenie Šmeľova, no na dorážku Leščenka už nestačil - 1:0. Na druhej strane sa snažil aj Netík, no Engren si s jeho pokusom poradil. Najproduktívnejší hráč hostí v 13. minúte zahákoval protihráča a domáci svoj prvú presilovku v stretnutí premenili. Novopašin naservíroval puk Babčukovi na modrú a ten delovkou prekonal Backlunda - 2:0.

Druhé dejstvo odštartovalo opatrne a s množstvom nepresností na oboch stranách. Prvá väčšia šanca prišla až v 26. minúte, keď sa Voronin natlačil pred brankára, ale v páde mu už neostalo dosť síl na presné zakončenie. Chvíľu na to sa to domácim už podarilo. Po vyhranom buly sa dostal k puku Jarullin prihral pred bránku Černovovi, ktorého neustrážil Rehák, a tak útočník Mytišči iba doklepol puk do odkrytej bránky - 3:0.

Slovan sa však nezlomil a v priebehu 1:30 minúty dokázal streliť tri góly a opäť sa dostal do zápasu. Tri sekundy po presilovke hostí sa presadil Kudrna, ktorý si nakorčuľoval od ľavého mantinelu pred bránku, kľučkou sa zbavil obrancu a zasunul puk za Engrena. O osemnásť sekúnd neskôr našiel Murley pred bránkou Hudáčeka a bolo 2:3.  V 31. minúte navyše Surový strelou švihom vyrovnal na 3:3. Do druhej prestávky však predsa len išiel s náskokom domáci tím. Bodrov sa neulakomil na strelu z prvej, položil si obrancu aj Backlunda a upravil na 4:3.

Slovan sa od začiatku tretej tretiny snažil o vyrovnanie, no zbrzdili ho zbytočné vylúčenia Barkera a Kozáka a tak sa musel brániť presile a prišiel o sily do útoku. V ďalších minútach už domáci kontrolovali hru, Slovan sa nepresadil ani v záverečnej powerplay a tak zaznamenal tretiu prehru v rade. V závere ešte zaujala bitka domáceho Ťuľapkina s Barkerom.

Atlant Mytišči - HC Slovan Bratislava 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)
Góly: 8. Leščenko (Šmeľov), 15. Babčuk (Novopašin, Bodrov), 27. Černov (Jarullin, Kozlov), 39. Bodrov (Gilroy) - 29. Kudrna (Sersen, Surový), 30. Hudáček (Murley), 31. Surový (Kudrna). Rozhodcovia: Gamalei, Ščenjov - Aľošin, Nesterov, vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Ťuľapkin 5+DKZ - Barker 5+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4700 divákov.

Atlant Mytišči: Engren – Gilroy, Korobov, Sorokin, Novopašin, Ťuľapkin, Jarullin, Babčuk – Taratuchin, Kozlov, Černov – Chlopotov, Bodrov, Levicky – Potapov, Leščenko, Šmeľov – Voronin, Junkov, Šiafotdinov - Pugolovkin
HC Slovan Bratislava: Backlund – Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, Brejčák, Kozák, Mihálik – Hudáček, Murley, Nagy – Netík, Tičar, Jeglič – Ölvecký, Surový, Kudrna – Rehák, Šťastný, White - Lunter

Petri Matikainen, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Dnes to bol o poznanie lepší výkon ako v nedeľu v Rige. V prvej tretine však bol súper lepší, strelil dva góly a v druhej tretine pridal tretí. Nevzdali sme sa, bojovali a vyrovnali zápas. Kľúčové bolo, že naši mladí obrancovia boli v závere druhej tretiny dlho na ľade, nedokázali vyhodiť puk a dostali sme štvrtý gól. Do tretej tretiny sme išli s cieľom vyrovnať a získať nejaké body. Sme v ťažkej situácii, mužstvu nepomáha ani neistota ohľadom budúcnosti v tejto súťaži. Je pred nami ešte šesť zápasov v základnej časti, budeme bojovať až do úplného konca a chceme získať čo najviac bodov."

Viac o téme: Atlant Mytišči HC Slovan Bratislava