Tresty za chaotický záver štvrťfinále na APN: Toto je verdikt pre atakovaného rozhodcu

Rozhodca Rajindraparsad Seechurn atakovaný rozzúrenými hráčmiRozhodca Rajindraparsad Seechurn atakovaný rozzúrenými hráčmi Zdroj: SITA

BATA - Tuniská futbalová federácia s pokutou 50-tisíc dolárov a hrozbou ďalších sankcií, maurícijský hlavný rozhodca so zastavenou činnosťou na pol roka - taký je zatiaľ rezultát udalostí sprevádzajúcich chaotický záver sobotňajšieho štvrťfinálového stretnutia Afrického pohára národov. Tunisania navyše musia uhradiť náklady za opravu zničených dverí a chladničky v šatni na štadióne v Bate, kde si vybíjali hnev z prehry 1:2 po predĺžení s hostiteľskou Rovníkovou Guineou. Rozčúlil ich arbiter Rajindraparsad Seechurn.

Maurícijčan najskôr v riadnom hracom čase nariadil sporný pokutový kop v prospech domácich na 1:1 a potom v predĺžení odpískal priamy kop, z ktorého padol výstavný postupový gól. Ukrivdení Tunisania sa po skončení stretnutia vrhli na rozhodcu, inzultovali ho a musela zasiahnuť policajná eskorta. Napriek tomu Africká futbalová konfederácia (CAF) nesiahla po trestoch pre konkrétnych hráčov.

"Správanie tuniského tímu bolo hanebné, agresívne a neprijateľné," konštatovala CAF a nariadila Tuniskej futbalovej federácii napísať ospravedlňujúci list. V opačnom prípade jej neumožnia účasť na Africkom pohári národov 2017.

Viac o téme: Africký pohár národov Tunisko Rovníková Guinea Rajindraparsad Seechurn