VIDEO Gól ako z učebnice: Dortmund prelomil krízu aj vďaka nádhernej kombinácii

Pierre-Emerick Aubameyang po gólePierre-Emerick Aubameyang po góle Zdroj: BVB FB

DORTMUND - Futbalisti Borussie Dortmund v sobotňajšom stretnutí 20. kola triumfovali na trávniku Freiburgu 3:0 a dočkali sa prvého víťazstva v najvyššej nemeckej súťaži od 5. decembra minulého roka. Od spomenutého dátumu zverenci trénera Jürgena Kloppa striedavo v I. bundeslige trikrát prehrali a dva razy remizovali.

"Žlto-čierni" viedli na ihrisku Freiburgu už po 9. minútach, keď sa presadila najväčšia hviezda tímu Marco Reus. V druhom polčase sa k nemu pridal dvakrát aj Pierre-Emerick Aubameyang, pričom najmä jeho zásah zo 72. minúty stál za to. Po rýchlej a biliardovej akcii, keď sa lopta posúvala z kopačky na kopačku hráčov Borussie, už gabonský útočník zblízka nemal problém prekonať brankára súpera.

"Neprestávali sme veriť našej filozofii, ktorá uplynulé tri-štyri mesiace neprinášala svoje ovocie. Dnes sme však spravili krok tým správnym smerom," tešil sa kouč Borussie Jürgen Klopp. Dvojgólový hrdina zápasu Aubameyang ho doplnil: "Za zlé výsledky mohla naša psychika. Tréner však našiel správne slová a namotivoval nás. A výsledok sa dostavil." Dortmundu patrí v tabuľke po 20. kole 16. miesto.

Viac o téme: Borussia Dortmund Shinji Kagawa
  • Zdroj: SITA, sportky.sk