VIDEO Hamšík a spol. v nemom úžase: Gól takmer z polky ihriska pri zrušení výhernej série Neapola

Marek Hamšík a Luca Rigoni v súboji o loptuMarek Hamšík a Luca Rigoni v súboji o loptu Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti Neapola v základnej zostave aj so Slovákom Marekom Hamšíkom prišli v talianskej lige o sériu štyroch víťazstiev. Po porážke 1:3 v Palerme zostali v tabuľke na treťom mieste so štvorbodovým odstupom. Druhý AS Rím aj prvý Juventus môžu odskočiť v nedeľných zápasoch.

Favorizovaný Neapol v Palerme prvýkrát inkasoval v 14. minúte, keď brankára Rafaela Cabrala zaskočil ranou bezmála z polovice ihriska obranca Achraf Lazaar. Druhý gól pridal pred prestávkou Franco Vázquez, v 65. minúte skóre navýšil po peknom protiútoku Luca Rigoni.

O triumf Fiorentiny 3:1 nad Sassuolom sa postaral senegalský útočník Khouma Babacar, ktorý dal dva góly a na tretí prihral. Fiorentina sa priblížila na štvrtom mieste Neapolu na štvorbodový rozdiel.

Palermo - Neapol 3:1 (2:0)
Góly: 14. Lazaar, 36. F. Vázquez, 65. Rigoni - 82. Gabbiadini