Slovenským hokejistom sa v Česku darilo: Spolu zaznamenali až tucet gólov

Oldřich KotvanOldřich Kotvan Zdroj: hockeyslovakia.sk

PRAHA - V nedeľnom zápase 47. kola najvyššej českej hokejovej ligy zvíťazila Sparta Praha nad Zlínom 7:6 po predĺžení. V stretnutí medzi tímom z hlavného mesta a úradujúcim majstrom padlo v riadnom hracom čase dvanásť gólov a hosťom zariadil predĺženie slovenský útočník Oldřich Kotvan. V ňom rozhodol o triumfe domácich dorážkou Miroslav Forman.

Posledný tím tabuľky a mestský rival Slavia Praha prehral v Litvínove 1:4.

Plzeň zdolala Kometu Brno 3:0 a o všetky tri góly sa postarali slovenskí hokejisti. V úvodnom dejstve úspešne tečoval puk Mario Blžňák, v druhom švihom presne namieril z medzikružia Ján Sýkora a v záverečnom vypálil cez obrancov k pravej žrdi Jozef Balej.

Litvínov - Slavia Praha 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Góly: 8. Ručinský, 22. Petružálek, 32. Martynek (GERHÁT), 40. T. Pavelka - 56. M. Čermák (tr. str.)

Pardubice - Liberec 3:4 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Góly: 19. Gregorc, 46. TYBOR, 48. Nahodil - 5. Jass, 33. T. Urban, 47. Vitásek, 63. Filippi
Brankár Tomáš Halász (Pardubice) bol na striedačke, Ján Lašák (Liberec) odchytal celý zápas.

Sparta Praha - Zlín 7:6 po predĺžení (2:0, 3:5, 1:1 - 1:0)
Góly: 36. a 49. Rolinek, 14. Kumstát, 20. Sabolič, 21. Klimek, 26. Pech, 61. Forman - 32. a 35. Čajánek, 24. Okál, 37. P. Holík, 38. Žižka, 53. KOTVAN
Jaroslav Janus (Sparta) nechytal.

Karlove Vary - Třinec 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Góly: 19. a 30. BARTEK (pri prvom asistencia DEYL), 58. a 60. Duda, 42. V. Tomeček - 2. Š. RUŽIČKA, 25. Hrabal, 31. DRAVECKÝ

Plzeň - Kometa Brno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 6. BLIŽŇÁK, 33. JÁN SÝKORA, 56. BALEJ
Marek Čiliak (Kometa) odchytal celý zápas.

Vítkovice - Olomouc 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 25. RUDOLF HUNA, 27. Olesz (STEHLÍK), 48. STEHLÍK - 22. Laš

Mladá Boleslav - České Budějovice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 24. Klimenta - 19. DEJ, 56. Čáp

Viac o téme: Sparta Praha Zlín Oldřich Kotvan Miroslav Forman