Slovenský rekordér opäť v daviscupovom dianí: Hrbatý má svoju misiu

Dominik Hrbatý
Dominik Hrbatý

MERSIN - Slovenský daviscupový rekordér Dominik Hrbatý má počas aktuálneho asociačného termínu svoju misiu v spomenutej súťaži tenisových reprezentačných družstiev mužov. Tá sa však netýka bratislavského stretnutia SR - Slovinsko (6. - 8. marca) v 1. kole I. skupiny euroafrickej zóny.

Tridsaťsedemročný niekdajší 12. muž svetového rebríčka totiž figuruje v Mersine v zázemí domácich počas súbežného zápasu Turecko - JAR (tvrdý povrch Nova Combination v hale) v 1. kole II. skupiny euroafrickej zóny, teda o úroveň nižšie. Fotografie dal do obehu prostredníctvom Facebooku.

Zatiaľ čo hostitelia disponujú 77. hráčom svetového rebríčka ATP vo dvojhre Marselom Ilhanom, hosťom chýba 17. muž renkingu ATP Kevin Anderson a ich jednotkou je Fritz Wolmarans, až 427. v hodnotení. Navyše, aj turecká dvojka kádra Cem Ilkel je v hodnotení nad juhoafrickou v podobe Ruana Roelofseho.

Turecko vlani postúpilo z III. skupiny regionálnej zóny, keď uspelo na turnaji III. skupiny v maďarskom Szegede, a teraz má papierovo solídnu príležitosť vyrovnať svoj rekord z rokov 1990 a 1991. Turci dosiaľ naposledy boli v II. skupine euroafrickej zóny v sezóne 2012, hneď zostúpili nazad do "IV. ligy" v hierarchii súťaže. Športovec roka 2005 v SR Hrbatý sa predvlani v novembri na redukovaný úväzok upísal Tureckej tenisovej federácii (TTF) na tri roky. Kapitánom Turkov oficiálne je Haluk Akkoyun.


Tagy: Dominik Hrbatý Turecko Juhoafrická republika

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA