VIDEO futbalového umenia: Pozrite si akrobatické zakončenie nádhernej tímovej akcie!

Krásny gól Wendella LiruKrásny gól Wendella Liru

SAO PAOLO - Jedným z najkrajších pocitov pre futbalistu zvykne okrem výhry byť aj strelenie gólu. A ak sa podarí skórovať nejakým impozantným spôsobom, o to lepšie! Čosi podobné sa v zápase brazílskej ligy podarilo útočníkovi Wendellovi Lirovi.

26-ročný Brazílčan sa do štatistík zápasu na trávniku tímu Atletico-GO zapísal v 28. minúte prvého polčasu. Spočiatku nenápadná akcia hráčov Goianesie, ktorá sa začala v rohu ihriska, sa premenila na ukážku futbalového umenia a tímovej spolupráce. Nechýbali ani prihrávky na jeden dotyk či oblúčik poza obranu, ktorý polonožničkami zakončil práve Lira. Opora hostí tak mohla oslavovať vedenie svojho tímu. Goainesia nakoniec stretnutie aj vďaka nádhernému akrobatickému zakončeniu Liru vyhrala 2:1.

• Zdroj: sportky.sk