VIDEO Husársky kúsok outsidera na úkor druhého Lyonu: Aj napriek oslabeniu ukončil čiernu sériu

Mohamed Lamine Yattara a Alassane Plea v súboji Lyonu s NiceMohamed Lamine Yattara a Alassane Plea v súboji Lyonu s Nice Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti OGC Nice triumfovali v 30. kole francúzskej Ligue 1 na trávniku druhého Olympique Lyon 2:1. Podarilo sa im to aj napriek tomu, že od 54. minúty hrali bez vylúčeného Lloyda Paluna.

Na vedúci gól Carlosa Eduarda z 23. minúty dokázal domáci favorit odpovedať zásluhou Maximeho Gonalonsa dve minúty po odchode Paluna pod sprchy, no v 86. minúte rozhodol o troch bodoch pre hostí z penalty Valentin Eysseric. Nice ziskom troch bodov prerušilo sedemzápasovú sériu bez víťazstva v najvyššej domácej súťaži.

Bastia - Guingamp 0:0

Caen - FC Metz 0:0

Evian Thonon Gaillard - HSC Montpellier 1:0 (0:0)
Gól: 86. Nsikulu

Stade Rennes - FC Nantes 0:0

FC Toulouse - Girondins Bordeaux 2:1 (1:1)
Góly: 18. Yedder, 61. Biyik - 28. Rolan

Olympique Lyon - Nice 1:2 (0:1)
Góly: 56. Gonalons (z pok. kopu) - 23. C. Eduardo, 86. Eysseric (z pok. kopu), ČK: 54. Palun (Nice) po 2. ŽK

Viac o téme: Olympique Lyonnais OSG Nice