Lafatu nafilmovaná penalta vyjde draho: Najvyššia pokuta za simulovanie v dejinách Česka!

Bořek Dočkal premenil disutabilnú penaltu pražskej Sparty
Bořek Dočkal premenil disutabilnú penaltu pražskej Sparty

PRAHA - Kapitán Sparty Praha David Lafata dostal od disciplinárnej komisie Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) pokutu vo výške 50-tisíc korún za simulovanie v stretnutí Synot ligy v sobotu 21. marca proti Tepliciam. Potrestaný je za mnohokrát diskutovaný moment zo záveru súboja s Teplicami, ktorý vyvolal búrlivú vlnu kritiky.

Sparta doma zvíťazila 1:0, rozhodujúci moment zápasu sa zrodil až v jeho závere, keď stredopoliar Bořek Dočkal v 89. min premenil pokutový kop. Štandardnú situáciu nariadil hlavný rozhodca Libor Kovařík po údajnom faule na Lafatu. Opakované televízne zábery však odhalili, že 33-ročný kanonier síce prišiel do kontaktu s hosťujúcim obrancom Janom Krobom, ale na trávnik sa porúčal až príliš ochotne.

"Trest prijímam, ale viac už by som sa k tomu nechcel vyjadrovať. Myslím, že o tom už bolo napísané dosť," cituje slová hráča internetový portál idnes.cz.

Pozrite tiež: VIDEO Darovaná penalta Sparty spustila vlnu kritiky: Je hanba, čo sa tu deje. Fuj!

Pokuta udelená za incident v závere zápasu s Teplicami (1:0) je najvyššou udelenou za simulovanie v dejinách českého futbalu. "Prihliadli sme k poľahčujúcej okolnosti, že hráč pomáhal pri objasňovaní situácie a prejavil ľútosť. Priťažujúce bolo, že činom ovplyvnil regulárnosť zápasu," povedal Richard Baček. Lafatu sprevádzal tlačový hovorca Sparty Ondřej Kasík: "Klub rovnako ako David Lafata trest prijíma. Podľa priania hráča sa neodvoláme."

Lafata nafilmoval v pokutovom území pád a nariadený pokutový kop Bořek Dočkal premenil na víťazný gól.


Tagy: Sparta Praha David Lafata FK Teplice Bořek Dočkal

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR, športky
Foto:
sparta.cz

DISKUSIA