VIDEO Trnava ukončila domácu neporaziteľnosť Dunajskej Stredy: Vlasko hrdinom Spartaku

Ján VlaskoJán Vlasko Zdroj: SITA

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v piatkovom stretnutí 24. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2014/2015 na pôde Dunajskej Stredy 1:0. Zverenci trénera Juraja Jarábka si upevnili tretie miesto v tabuľke, o päť bodov zaostáva Slovan Bratislava, ktorý má však zápas k dobru.

Ako blesk z jasného neba prišiel úvodný gól zápasu. V 2. minúte domáca obrana neodkopla centrovanú loptu, dostal sa k nej Vlasko, a ľavačkou otvoril skóre stretnutia. V 9. minúte po sóle sa dostal Greššák až pred bránku Dunajskej Stredy, ale Michalík ukázal svoje kvality. Šancu na vyrovnanie mali domáci v 11. minúte, z pravej strany centroval pred bránu Štepanovský, ale Szarka tesne minul. Od úvodného gólu sa domáci snažili o vyrovnanie, hlavne Pape Sarr hýril aktivitou, ale jeho kľučky gólový efekt nepriniesli.

Na začiatku druhého polčasu mali v priebehu dvoch minút hostia na kopačkách dva góly. Najprv v 48. minúte vyslal strelu Cleber, v 50. minúte po nedorozumení v domácej obrane sa dostal k lopte Sabo, avšak v oboch prípadoch sa vyznamenal brankár Polaček. V 61. minúte pohrozili domáci, Szarka sa dostal k lopte v pokutovom území, jeho strela sa odrazila, bránku následne netrafil ani Štepanovský, ani Horváth. V strede druhého polčasu hra upadla, bola prerušovaná ošetreniami. Pre zranenie musel odstúpiť domáci Kwin. V 80. minúte strelu Brašeňa z 30 metrov Kelava chytil. V nadstavenom čase sa rútil na brankára Sabo, ale Michalík stihol zakročiť.

Dunajská Streda prišla po 18 dueloch o domácu nezdolanosť. V "nedobytnom hrade" predtým naposledy uspela Myjava, ktorá 23. novembra 2013 zvíťazila hetrikom Štefana Pekára presvedčivo 3:0.

Futbalisti Trnavy majú s dunajskostredským protivníkom v tejto sezóne priaznivú bilanciu. Spartak dosiahol 20. júla na pôde súpera v rámci 2. kola najvyššej súťaže bezgólovú remízu, v domácom prostredí 4. októbra 2014 zvíťazil 3:1: dva razy skóroval spomenutý Martin Vyskočil a raz Erik Jendrišek, v drese FC DAC sa presadil Peter Štepanovský.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava 0:1 (0:1)
Gól: 2. Vlasko, ŽK: 15. Kwin, 87. Szarka - 18. Miloš Nikolič, 90. Janečka, rozhodovali: Pavlík - R. Sluk, K. Poláček, 5411 divákov

Dunajská Streda: Polaček - M. Turňa, Ľ. Michalík, Kwin (74. Peter Majerník), O. Szabó - M. Ljubičič - Štepanovský (71. R. Černák), Sarr, Sesar (37. V. Horváth), Brašeň - Szarka

Trnava: Kelava - Janečka, Miloš Nikolič, Greššák, Čonka - Marek Hlinka, Casado (82. K. Kuzma) - E. Sabo, Vlasko (75. Sládek), Cléber Silva Nascimento - Vojtuš (70. M. Vyskočil)

Tomislav Marić, tréner DAC: "Gratulujem trénerovi Trnavy k víťazstvu. Mužstvu nemôžem nič vyčítať, snažili sme sa nájsť futbalové riešenia, ale chýbala dôslednosť. Tento zápas sme bohužiaľ prehrali, ale musíme sa dobre zregenerovať a pripraviť sa na utorňajší pohárový duel."

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: "Boli sme svedkami výborného zápasu a výbornej kulisy, aká je tradične v Dunajskej Strede. Na zápas sme sa pripravovali zodpovedne. Pomohol nám rýchly gól, škoda nevyužitých šancí. Dunajská Streda urobila s trénerom veľa práce, hrajú dobrý futbal. Tešíme sa z troch bodov, ale ideme ďalej, čakajú nás ešte dôležité zápasy. DAC želám v utorňajšom pohárovom súboji veľa úspechov."

Viac o téme: Spartak Trnava DAC Dunajská Streda
  • Zdroj: TASR, SITA