VIDEO Vyčínanie fanúšikov v Rusku: Vytrhnuté stoličky a snaha dostať sa medzi ženy a deti

Fanúšikovia Torpeda MoskvaFanúšikovia Torpeda Moskva

MOSKVA - Nedeľňajší zápas ruskej futbalovej ligy medzi Arsenalom Tula a Torpedom Moskva prerušili výtržnosti fanúšikov hostí. Duel napokon pokračoval a domáci Arsenal v zostave s dvomi slovenskými legionármi - brankárom Jánom Muchom a obrancom Lukášom Tesákom - podľahol 1:3.

"V 31. minúte priaznivci z hosťujúceho moskovského klubu prelomili bariéry v prednej časti sektora hostí a snažili sa dostať k východnej tribúne, kde sedeli ženy a deti," uviedol podľa agentúry Reuters vo vyhlásení Arsenal Tula. Ako ďalej informoval, prívrženci Moskovčanov trhali stoličky a hádzali ich do usporiadateľskej služby a bezpečnostných zložiek. Rozhodca Alexander Jegorov po vypuknutí nepokojov prerušil zápas na sedem minút a poslal hráčov do kabín. Fanúšikom oboch táborov sa následne podarilo prekonať bariéry a dostali sa do vzájomnej konfrontácie na bežeckej trati pri hracej ploche.

Výkonný riaditeľ ruskej ligy Sergej Čeban vyhlásil, že Torpedo neminú tvrdé sankcie. "Ľudí, ktorí stoja za týmito problémami, zadržali. Bezpečnostné sily sa zachovali veľmi profesionálne. Torpedo môže očakávať tvrdý postih, nie je to po prvý raz, keď prišlo k prerušeniu zápasu. Trest bude krutý," skonštatoval. Fanúšikovia Torpeda spôsobili v tejto sezóne viaceré problémy a klubu trikrát udelili sankcie za ich rasistické správanie sa.

Viac o téme: Výtržnosti Torpedo Moskva Arsenal Tula