Slovenskí mladíci neúspešne vstúpili do Turnaja štyroch krajín: Dvadsiatka nestačila na Rusko

Sprava: Slovenský hráč Jakub Emil Mendrej a ruský hráč Kirill PilipenkoSprava: Slovenský hráč Jakub Emil Mendrej a ruský hráč Kirill Pilipenko Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov vstúpili do Turnaja štyroch krajín v Bratislave neúspešne, keď vo štvrtok prehrali s rovesníkmi z Ruska 1:4. Jediný gól domáceho tímu strelil v 15. minúte útočník Dukly Trenčín Dominik Briestenský. Druhý zápas odohrá novotvoriaca sa "dvadsiatka" v piatok proti Fínsku (17.00) a účinkovanie na podujatí uzavrie sobotňajším duelom s Českom (14.00).

Zverenci trénera Ernesta Bokroša prehrávali na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu od 13. minúty po góle Železkova, dokázali však naň rýchlo reagovať, keď už o 80 sekúnd vyrovnal na 1:1 Briestenský. V ďalšom priebehu tretiny si domáci hráči aktivitou vypýtali fauly, no nevyužili ani jednu zo štyroch presiloviek, vrátane skrátenej hry 5 na 3. V druhom dejstve za to pykali, keď zbornú opätovne dostal do vedenia Kurakin. Rusi mali aj v tretej tretine korčuliarsky a kombinačne navrch a v 49. minúte poistil ich náskok Svetlakov, ktorý tvrdou strelou prepálil Škorvánka v slovenskej bránke. Hráči s dvojkrížom na prsiach už nedokázali nájsť odpoveď, naopak súper víťazstvo ešte prikrášlil gólom Železkova.

Slovensko "20" – Rusko "20" 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 15. Briestenský (Kyčák) – 13. Železkov (Chajrullin), 26. Kurakin (Kuznecov, Protapovič), 49. Svetlakov (Vovčenko, Pilipenko), 58. Železkov (Ždachin). Rozhodovali: Jonák, D. Konc – Výleta, Stanzel (všetci SR), vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 400 divákov.

Zostava SR "20": Škorvánek – Kyčák, Moravčík, Romančík, Mendrej, Ivanič, Maier, Meliško, Kuzmín – Briestenský, Sukeľ, Hrušík - Berák, Halama, Klenko - Michalek, Surový, Špankovič - Huňa, Holešinský, Paločko

Česko "20" – Fínsko "20" 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 16. Ollender, 28. Havlín – 18. Gymer, 27. Hintz, 47. Ruokonen