Dvojgólový Greguš v nadstavenom čase pečatil drvivú výhru Jablonca, Ostrava sa dočkala triumfu

Ján GregušJán Greguš Zdroj: fkjablonec.cz

JABLONEC - Slovenský futbalový stredopoliar Ján Greguš pomohol dvoma gólmi k suverénnemu víťazstvu Jablonca v piatkovej predohrávke 23. kola českej Synot ligy nad Hradcom Králové (4:0).

Greguš v 33. minúte otvoril skóre stretnutia, keď po centri Kopica a následnom zlom odkope súperovho obrancu zblízka upratal loptu za čiaru. V nadstavenom času pridal za stavu 3:0 druhý gól domácich, keď opäť skóroval po dravom prieniku Kopica.

Jablonec si vďaka výhre poistil tretie miesto v tabuľke, na druhú Spartu Praha stráca bod, tá má však k dobru sobotňajší zápas s mestským rivalom Slaviou. Hradec Králové zostáva na predposlednej 15. priečke.

Ostravský Baník prvýkrát na jar zvíťazil. Podarilo sa mu to až na siedmy pokus, keď v piatok triumfoval v Prahe na ihrisku miestneho tímu Bohemians 1905. Hostia už v úvode zápasu prišli o najväčšiu hviezdu Milana Baroša, ktorý sa zranil v súboji so Slovákom Lukášom Pauschekom.

Jablonec - Hradec Králové 4:0 (1:0)
Góly: 33. a 90.+ GREGUŠ, 77. L. Masopust, 89. F. Novák
Ján Greguš (Jablonec) odohral celý zápas a strelil dva góly, Martin Kuciak a Martin Nosek sedeli na lavičke náhradníkov, Juraj Križko (všetci Hradec Králové) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Bohemians 1905 - Ostrava 0:2 (0:0)
Góly: 65. Narh, 73. Frydrych
Lukáš Pauschek a Matúš Mikuš odohrali celý duel, Pavol Cicman nastúpil na druhý polčas, Ivan Lietava a Martin Cseh (všetci Bohemians 1905) nefigurujú v zápise o stretnutí, Patrik Mišák (Ostrava) sedel na lavičke náhradníkov

Viac o téme: Hradec Králové Ján Greguš Baumit Jablonec