VIDEO Nezastaviteľný Petrohrad pokračuje vo víťazení: Na ľade Kazane získal prvý finálový bod

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: facebook KHL

KAZAŇ - Hokejisti SKA Petrohrad vstúpili víťazne do bojov o Gagarinov pohár. V sobotňajšom úvodnom finále play off KHL triumfovali na ľade AK Bars Kazaň 4:2 a potvrdili tak obrovský vzrast formy z uplynulého obdobia. Vďaka nemu sa im pred niekoľkými dňami podarilo dokonať impozantný historický obrat finálovej série v Západnej konferencii, keď zdolali CSKA Moskva 4:3 na zápasy, hoci prehrávali už 0:3.

Úvodný gól sobotňajšieho duelu strelil v 17. minúte Artemij Panarin a naštartoval SKA za dôležitým triumfom. Domácej Kazani absolútne nevyšiel začiatok druhého dejstva, v ktorom inkasovala dvakrát z hokejok Patricka Thoresena a Jevgenija Dadonova. Zápas sa potom niesol v réžii hostí, čo deklaroval v 46. minúte gólom na 4:0 Vadim Šipačov. Hoci Kazaň zbrane nezložila, na rozbehnutý Petrohrad jej do konca duelu nestačili už ani dva presné zásahy Justina Azeveda a Stepana Zacharčuka.

V poradí druhý finálový zápas Gagarinovho pohára je na programe v pondelok 13. apríla opäť na ľade Ak Bars Kazaň. "Začali sme veľmi dobre,víťazstvo v prvom zápase série je dôležité. Dávali sme si pozor najmä na druhú tretinu, ktorú mávala Kazaň v minulých zápasoch veľmi silnú. Dnes sme v nej rozhodli," skonštatoval podľa ruských médií po zápase tréner SKA Viačeslav Bykov. "Vieme, kde sme spravili chyby a v ďalšom stretnutí sa ich pokúsime odstrániť. Nechceme sa vyhovárať, že sme neboli pre dlhšiu pauzu v hernom rytme. Teší ma, že sme ani za nepriaznivého stavu neprestali bojovať," uviedol kouč Kazane Zinetula Biľaletdinov.

Ak Bars Kazaň - SKA Petrohrad 2:4 (0:1, 0:2, 2:1) - stav série: 0:1
Góly: 51. Azevedo (Mirnov, Moller), 58. Zacharčuk (Varnakov, Gluchov) - 17. Panarin, 21. Thoresen (Kovaľčuk, Belov), 22. Dadonov (Šipačov), 46. Šipačov (Panarin)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Anisimov, Olenin - Sivov, Šeľanin, 8585 divákov

Viac o téme: SKA Petrohrad Ak Bars Kazaň
  • Zdroj: TASR, SITA