Litvínov krok od historického úspechu: K premiérovému titulu potrebuje už len jednu výhru

Víťazné oslavy hokejistov LitvínovaVíťazné oslavy hokejistov Litvínova Zdroj: facebook.com/hokejlitvinov

LITVÍNOV - Hokejistov HC VERVA Litvínov delí už len jedno víťazstvo od zisku premiérového českého majstrovského titulu. Vo štvrtkovom štvrtom finále play off českej extraligy zdolali doma Třinec 3:0 a v sérii vedú už 3:1 na zápasy. Po stredajšom shutoute dostal príležitosť v bránke "oceliarov" opäť Peter Hamerlík. Tentoraz však pustil za svoj chrbát dva puky a tretí gól pridali domáci do prázdnej bránky.

Litvínov rozhodol o svojom triumfe v druhej tretine, keď najskôr po polovici duelu Gula prepálil od modrej všetko, čo mu stálo v ceste a následne tri minúty pred sirénou prestrelil z ťažkého uhlu slovenského brankára aj Robin Hanzl. Päť minút pred koncom duelu skúsil Třinec počas presilovky hru bez brankára, namiesto zníženia však inkasoval, keď Viktor Hübl vyhodením cez všetky čiary spečatil výsledok na konečných 3:0. Záver duelu okorenilo ešte niekoľko pästných výmen, ktorým predchádzali tvrdé a nebezpečné zákroky do oblasti hlavy a krku.

HC VERVA Litvínov - Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 31. Gula, 37. Hanzl, 56. Hübl

Viac o téme: HC Oceláři Třinec HC VERVA Litvínov