VIDEO Famózny Bayern valcoval: Porto si domov odnieslo poltucet gólov

Radosť hráčov BayernuRadosť hráčov Bayernu Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov a FC Barcelona sa stali prvými semifinalistami Ligy majstrov 2014/2015. Bayern sa v utorňajšej štvrťfinálovej odvete postaral o demontáž portugalského FC Porto, keď doma triumfoval 6:1 vďaka päťgólovej kanonáde v prvom polčase a výrazne presiahol stratu na súpera z prvého duelu po prehre 1:3.

Bayern sa od úvodných minút "zahryzol" do portugalského súpera a ešte v prvom polčase zničil jeho sen o účasti v semifinále. Nápor vygradoval v 14. minúte, keď Bernat centrom zľava posadil gól na hlavu Alcantarovi, na ktorého o osem minút nadviazal Boateng. Porto sa spod tlaku nevymanilo. Vo vlastnej šestnástke mu chýbal potrebný dôraz, brániacim hráčom schopnosť pokrývať pohyblivejšieho súpera a vyhrávať hlavičkové súboje. V 27. minúte to potvrdil Lewandowski ďalšou gólovou hlavičkou a demontáž hostí pokračovala. Necelých desať minút pred polčasom prepadla Fabianovi do brány aj ďalekonosná strela Müllera a následne i presné zakončenie Lewandowského.

Po zmene strán sa naďalej hralo na jednu bránu, Bayern však už neútočil s takou vervou a nasadením ako v prvom polčase. V ďalšom priebehu s tou istou jedenástkou kontroloval hru, no bez gólovej ujmy len do 73. minúty, keď striedajúci Evandro našiel pred prázdnou bránou Martineza a bolo 5:1. Porto výrazne ožilo, ale dvojgólová strata na priblíženie sa k semifinálovým bránam bola po hosťujúci tím už príliš veľkým sústom v záverečnej štvrťhodine. Naopak v 87. minút sa po druhej žltej karte porúčal pod sprchy Marcano a Xabi Alonso z priameho kopu upravil na konečných 6:1.

Bayern Mníchov - FC Porto 6:1 (5:0)
Góly: 27. a 40. Lewandowski, 14. Thiago Alcantara, 21. Boateng, 36. Müller, 88. Xabi Alonso - 73. Martinez. ŽK: Badstuber - Herrera, Martinez, Ricardo, Marcano, ČK: 87. Marcano (Porto) po 2 ŽK, rozhodoval: Atkinson (Ang.)
/prvý zápas: 1:3, do semifinále postúpil Bayern/

Bayern: Neuer - Rafinha (72. Rode), Boateng, Badstuber, Bernat - Lahm, Xabi Alonso, Thiago Alcantara (90. Dante) - Müller, Lewandowski, Götze (86. Weiser)
Porto: Fabiano - Reyes (33. Ricardo), Maicon, Marcano, Martins Indi - Herrera, Casemiro, O. Torres - Quaresma (46. Ruben Neves), Martinez, Brahimi (67. Evandro)

Viac o téme: Bayern Mníchov FC Porto