VIDEO Barcelona prekvapenie nepripustila: PSG a Ibrahimoviča nepustila k ničomu

Neymar a Dani Alves oslavujú gólNeymar a Dani Alves oslavujú gól Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti Bayernu Mníchov a FC Barcelona sa stali prvými semifinalistami Ligy majstrov 2014/2015. "Barca" si zabezpečila už siedmu účasť medzi kvartetom najlepších za uplynulých osem rokov, keď v dvojzápase prevýšila zraneniami sužovaný Paríž Saint Germain herne i gólovo po triumfoch 3:1 vonku a 2:0 doma.

Ani návrat Zlatana Ibrahimoviča s Marcom Verrattim do zostavy PSG nemal pre francúzskeho šampióna taký efekt, aký by si želal. Pozornosť na seba výrazne pútali najmä domáce esá, pričom v 14. minúte vyzval prvýkrát svojich spoluhráčov Iniesta. Prezentoval sa excelentným sólom stredom ihriska, následne efektne vysunul Neymara a ten otvoril skóre - 1:0. Hoci sa o niekoľko okamihov lopta z Ibrahimovičovej kopačky dostala do domácej brány, pre ofsajd gól neplatil, a to bolo zo strany hostí do konca polčasu všetko. Naopak "Barca" mohla svoju ľahkosť v kombinácii a hernú pohodu premeniť na ďalšie góly. Čo sa nepodarilo Messimu, dokázal v 34. minúte opäť Neymar, no tentoraz hlavou po mäkkom centri Daniho Alvesa sprava - 2:0.

Parížania sa od začiatku druhého dejstva prezentovali sympatickým dojmom, ale navzdory psychickej tiaži ich mohol spasiť len štvorgólový zázrak. Barcelona nechala hosťom viac priestoru, čo mohol po hodine hry využiť Verratti, ale mieril len tesne vedľa priestoru troch žrdí. Bez presnej strely na bránu však PSG nemohlo pomýšľať ani na korekciu výsledku, a hoci držaním lopty sa takmer vyrovnalo domácim, do konca stretnutia už gól nepadol.

FC Barcelona - Paríž St. Germain 2:0 (2:0)
Góly: 14. a 34. Neymar, ŽK: Luiz, rozhodoval: Moen (Nór.)
/prvý zápas: 3:1, do semifinále postúpila Barcelona/

FC Barcelona: Ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Rakitič, Busquets (55. Sergi Roberto), Iniesta (46. Xavi) - Messi, Suarez (75. Pedro), Neymar
PSG: Sirigu - van der Wiel, Marquinhos, David Luiz, Maxwell - Verratti, Cabaye (66. Lucas), Matuidi (80. Rabiot) - Cavani (80. Lavezzi), Ibrahimovič, Pastore

Viac o téme: FC Barcelona PSG