VIDEO Diváci videli najkrajšie zákroky sezóny: V bránke čarovali Mrázek s Halákom!

Jaroslav Halák v akciiJaroslav Halák v akcii Zdroj: SITA

DETROIT - Možno najlepší zákrok v play-off, ak nie v celej sezóne, predviedol brankár Detroitu Petr Mrázek v pondelkovom šiestom súboji 1. kola vyraďovacej časti NHL proti Tampe Bay.

Hostia z Tampy viedli po 11 minútach v Detroite 2:0 a takmer pridali aj tretí gól, ale 23-ročný rodák z Ostravy Mrázek bol proti. Dve a pol minúty pred koncom prvej tretiny sa na gólmana domácich rútili dvaja útočníci Tampy, Vladislav Namestnikov našiel spätnou prihrávkou Briana Boyla, ten si položil brankára a zdalo, sa že skóruje do odkrytej bránky. Ibaže už prekonaný Mrázek nechal za sebou hokejku a zákrokom pripomínajúcim odpal vo vzduchu zabránil puku v smerovaní do bránky. Odrazený puk už potom prikryl pod telom.

Zahanbiť sa nedal ani slovenský gólman Jaroslav Halák. V tretej tretine sa útočník Islanders Grabovski pokúšal o sólo, ale stroskotal na obrane Washingtonu a následoval protiútok. Capitals nahodili puk do útočného pásma, ktorý chcel za bránou zachytiť práve Halák. Avšak puk sa od mantinelu zvláštne odrazil priamo na hokejku Jaya Beagla pred odkrytú bránu. Brankárska jednotka Islanders sa síce nestihla úplne vrátiť medzi tri žrde, ale predviedla famózny zákrok ľavým betónom.

Napriek týmto skvostným momentom, oba tímy prehrali. Pre Haláka to znamená koniec sezóny. Stav série medzi Detroitom a Tampou je nerozhodný 3:3. O postupujúcom do 2. kola rozhodne 7. zápas v stredu na domovskom štadióne Tampy na Floride.

Viac o téme: Jaroslav Halák Petr Mrázek
  • Zdroj: SITA, športky