VIDEO Hamšík prihrával na víťazný gól Neapola, Haraslín nastúpil za Parmu

Dries Mertens strieľa vyrovnávajúci gól NeapolaDries Mertens strieľa vyrovnávajúci gól Neapola Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v domácom súboji s Cesenou 3:2. Na víťazný gól domácich v 57. minúte prihrával slovenský kapitán domácich Marek Hamšík.

Futbalisti AC Fiorentina vyhrali v pondelňajšej dohrávke 36. kola talianskej Serie A nad Parmou hladko 3:0. Dve kolá pred koncom súťaže tak figurujú na piatom mieste tabuľky, zaručujúcom účasť v budúcosezónnej edícii Európskej ligy.

V drese Parmy, ktorá je v lige jasne posledná a s istotou opúšťa najvyššiu súťaž, naskočil v 68. minúte do hry slovenský mládežnícky reprezentant Lukáš Haraslín. Pre osemnásťročného mladíka to bolo druhé vystúpenie v Serii A, v ktorej debutoval začiatkom februára tohto roku.

Fiorentina - Parma 3:0 (2:0)
Góly: 13. G. Rodríguez, 30. Gilardino, 56. Salah
Lukáš Haraslín nastúpil v 68. min, Pavol Bajza (obaja Parma) nefiguruje v zápise o stretnutí.

SSC Neapol - Cesena 3:2 (2:2)
Góly: 19. a 57. Mertens, 20. Gabbiadini - 15. a 45.+ Defrel
Marek Hamšík (Neapol) hral do 83. min a v 57. min prihral na gól.

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol Lukáš Haraslín AC Parma
  • Zdroj: SITA, TASR, športky