Rozhorčené legendy po zvolení Blattera: Podviedli hru, ktorú majú milovať!

Ali bin Al-Hussein (vľavo) a Michel PlatiniAli bin Al-Hussein (vľavo) a Michel Platini Zdroj: SITA

ZURICH - Keď na kongrese FIFA oznámili, že Sepp Blatter napriek korupčným škandálu uhájil pozíciu predsedu svetovej futbalovej federácie, Michel Platini len skleslo sedel a netlieskal. Šéf UEFA je rovnako ako mnoho ďalších z úspechu sedemdesiatdeväťročného švajčiarskeho funkcionára sklamaný.

"Som pyšný, že sa UEFA postavila proti a chcela zmenu," zdôraznil Platini, že európska únia podporila jediného protikandidáta jordánskeho princa Alího bin Husajna, ktorý však po prvom kole voľby odstúpil. "Stále som presvedčený, že povesť FIFA je natoľko poškodená, že zmena je nevyhnutná," uviedol Francúz.

Predseda anglickej futbalovej asociácie Greg Dyke je presvedčený, že Blatter kvôli vyšetrovaniu úplatkárskej aféry rovnako predčasne skončí. "Všetko ešte len začalo. Myšlienka, že sa Blatter podarí FIFA napraviť, je prinajmenšom pochybná. Čudoval by som sa, keby bol za dva roky ešte vo funkcii," vyhlásil Dyke."Zürich prežil ďalší čierny deň. FIFA prehrala, ale prehral hlavne futbal a každý, komu na ňom záleží," povedal bývalý portugalský reprezentant Luis Figo, ktorý pôvodne kandidoval do čela FIFA, ešte pred voľbami ale odstúpil. "Reakcia pána Blattera, že nemôže strážiť všetkých svoje podriadených, bola veľmi cynická. Veď ich sám podporoval a spolu sa podieľali na degenerácii organizácie. Keby pánovi Blatter naozaj záležalo na futbale, nešiel by do volieb. A ak je aspoň trochu slušný človek, v najbližších dňoch sám odstúpi," uviedol Figo.

S kritikou prišiel tiež niekdajší anglický reprezentant Gary Lineker. "Bolo to predvídateľné a to, že toľko členov volilo Blattera, bolo depresívne. Podviedli hru, ktorú by mali milovať," napísal na sociálnej sieti Twitter. "Šancu na zmenu môže priniesť len odchod veľkých zväzov z FIFA," dodal.

Viac o téme: Michel Platini Sepp Blatter
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články