Náš súper v príprave úspešný, Ukrajinci so skalpom Gruzínska

Radosť hráčov UkrajinyRadosť hráčov Ukrajiny Zdroj: SITA

LINZ - Futbalisti Ukrajiny, ktorí budú 8. septembra v Žiline súpermi domáceho Slovenska v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2016, zvíťazili v utorkovom prípravnom stretnutí nad Gruzínskom 2:1.

V prvom polčase duelu na štadióne v rakúskom Linzi nepadol gól, po zmene strán najprv dvakrát udreli Ukrajinci. V 57. min sa presadil útočník Dynama Kyjev Arťom Kravec a o desať minút neskôr Jevgen Konopľanka z Dnipra Dnipropetrovsk. V závere znížil Mate Vacadze.

Ukrajina získala z doterajších piatich súbojov v kvalifikačnej C-skupine deväť bodov za víťazstvá nad Bieloruskom, Macedónskom a Luxemburskom. Okrem toho má na konte aj prehry doma so Slovenskom a v Španielsku (zhodne 0:1), v tabuľke je na treťom mieste.