Rybárikovej bojovný výkon nestačil: Súboj miestnych šampióniek pre Lisickú

Magdaléna RybárikováMagdaléna Rybáriková Zdroj: tennistv.com

BIRMINGHAM - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 3. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Aegon Classic v britskom Birminghame (celková dotácia 731 000 USD, tráva) s favorizovanou Nemkou Sabine Lisickou, osmičkou podujatia, za 97 minút 6:7 (7), 4:6.

Víťazka premenila druhý mečbal, prvý pri svojom podaní za stavu 5:4 v druhom sete. Bol to zaujímavý súboj dvoch šampióniek tohto turnaja z minulosti. Zatiaľ čo Rybáriková celkovo triumfovala na birminghamskej tráve ešte v roku 2009, Lisickej sa to podarilo o dve sezóny neskôr.

Rybáriková (59. v renkigu WTA) nebola proti 19. hráčke svetového rebríčka Lisickej bez šance na úspech. V prvom sete vymazala náskok súperky zo 4:1 na 4:4 a neskôr v tajbrejku mala za stavu 6:4, 6:5 a 7:6 tri setbaly - nevyužila ich. Lisická potom premenila prvý setbal na 9:7. V druhom sete favorizovaná Nemka, ktorá v predchádzajúcom zápase proti Belinde Bencicovej prostredníctvom 27 es utvorila ženský rekord na okruhu WTA, ušla slovenskej hráčke na 3:1 a výhodu jedného brejku si udržala až do konca. Celkovo tentoraz nastrieľala 8 es a využila 2 zo 7 príležitostí na brejk.

Zverenkyňa Martina Ležáka Rybáriková si z Birminghamu odnesie 55 bodov do hodnotenia a prémiu 8670 USD brutto. Nevyužila šancu stať sa slovenskou jednotkou a predstihnúť rekonvalescentku Dominiku Cibulkovú v rebríčku. To by sa jej podarilo v prípade prieniku do finále.

Sabine Lisická (Nem.-8) - Magdaléna Rybáriková (SR) 7:6 (7), 6:4

Viac o téme: Sabine Lisická Magdaléna Rybáriková WTA Premier Aegon Classic