VIDEO Efektívne Chile rozdrvilo Bolíviu, Ekvádor po triumfe s nádejou na postup

David PizarroDavid Pizarro Zdroj: SITA

SANTIAGO - Futbalisti Čile zvíťazili v záverečnom zápase A-skupiny na 44. ročníku Copa America nad Bolíviou vysoko 5:0 a zaistili si postup do štvrťfinále z prvého miesta. Z druhej priečky sa do vyraďovacej fázy napriek prehre kvalifikovala Bolívia, turnaj sa prekvapujúco končí pre Mexiko, ktoré podľahlo Ekvádoru 1:2. Ekvádorčania stále môžu dúfať v postup z tretej priečky, rozhodnú o tom ďalšie zápasy v skupinách B a C.

Bolívia v doterajšom priebehu remizovala 0:0 s Mexikom a zdolala Ekvádor 3:2. Proti reprezentácii organizátora turnaja si však "neškrtla". Už od 3. minúty prehrávala po góle Aranguiza, do polčasu pridal druhý presný zásah Sanchez a po zmene strán sa favorit presadil ešte trikrát. "Mám veľkú radosť z víťazstva. Prvý cieľ, ktorým bol postup zo skupiny, sme splnili. Dnes sme boli vysoko efektívni. Zlepšujeme sa každým zápasom a to je hlavné," vyhlásil špílmacher Chile Jorge Valdivia.

Turnaj nevyšiel Mexiku, ktoré so ziskom dvoch bodov obsadilo poslednú priečku v A-skupine. Stredoameričania hrali v Čile bez svojich najväčších dvoch hviezd Javiera Hernandeza a Carlosa Velu, teraz však už svoju pozornosť sústredia na júlový Gold Cup. "Musíme sa zmieriť s týmto neúspechom. Chýbala nám energia, mužstvo sa ani v jednom zápase nepriblížilo svojím schopnostiam," nešetril kritikou mexický kormidelník Miguel Herrera.

Ekvádorčania dúfajú, že vo vyvrcholení skupinových bojov sa zrodia výsledky, ktoré ich posunú do štvrťfinále aj z 3. miesta. "Bola by to škoda, keby sme nepostúpili. Myslím, že by sme si to nezaslúžili," vyhlásil brankár Alexander Dominguez.