To hádam nemyslí vážne: Ja som vôbec nerezignoval, tvrdí Blatter

Sepp Blatter počas oznamovania odstúpeniaSepp Blatter počas oznamovania odstúpenia Zdroj: SITA

BERN - Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA Sepp Blatter znova vyvolal špekulácie o svojej budúcnosti. V rozhovore pre švajčiarsky denník Blick odmietol, že by na začiatku júna na svoju funkciu rezignoval. Vraj ju iba dal k dispozícii a je na mimoriadnom kongrese, aby rozhodol.

Sedemdesiatdeväťročný funkcionár bol do čela FIFA znovuzvolený na konci mája, hoci tesne predtým vypukol veľký korupčný škandál a bolo zatknutých niekoľko jeho blízkych spolupracovníkov. O štyri dni neskôr Blatter oznámil, že sám zmeny vo FIFA nepresadí a že dáva svoju funkciu k dispozícii.

"To ale neznamená, že som rezignoval," cituje Blattera denník Blick. "Iba som dal svoj mandát k dispozícii pre mimoriadny kongres," dodal. FIFA bude jednať o termíne nových volieb v júli, kongres sa pravdepodobne uskutoční najskôr v decembri. Podľa FIFA však nejde o žiadny obrat. Blatter skutočne vo svojom vystúpení 2. júna nepoužil slovo "rezignácia", zároveň však uviedol, že sa pri budúcich voľbách už nebude uchádzať o funkciu prezidenta. "Môžeme potvrdiť, že vyjadrenia zverejnené v Blicku sú presné a v plnom súlade s prejavom prezidenta z 2. júna," uviedla organizácia.

Svojimi štvrtkovými výrokmi Blatter opäť rozvíril špekulácie, či nemieni aj napriek korupčnému škandálu pokračovať vo vedení FIFA, ktorej vládne od roku 1998. Už v polovici júna švajčiarsky denník Schweiz am Sonntag na základe anonymného zdroja uviedol, že Blatter súkromne vyjadrili podporu zástupcovia niektorých zväzov z Afriky a Ázie a požiadali ho, aby si rozhodnutie odstúpiť ešte rozmyslel.

Viac o téme: FIFA Sepp Blatter
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: ČTK, SITA

Súvisiace články