VIDEO Už oslavoval knokaut súpera: O titul ma pripravilo záverečných sedem sekúnd!

Jessie Vargas mýlne oslavuje mysliac si, že v súboji zvíťazil
Jessie Vargas mýlne oslavuje mysliac si, že v súboji zvíťazil

CARSON - Americký boxer Timothy Bradley v sobotu získal voľný pás organizácie WBO vo welterovej hmotnostnej kategórii, keď v kalifornskom Carsone tesne zdolal svojho krajana Jessieho Vargasa. "Púštna búrka" Bradley získal späť titul, o ktorý v apríli 2014 prišiel v súboji s Mannym Pacquiaom. Filipínsky pästiar následne v "bitke storočia" prehral s Floydom Mayweatherom, ktorý však spomenutý pás prenechal mladším bojovníkom.

Organizácia WBO sa preto rozhodla usporiadať majstrovské stretnutie medzi Bradleym a Vargasom. V StubHub Center od úvodu dominoval prvý menovaný, ktorý sa však približne 15 sekúnd pred koncom ocitol v obrovských ťažkostiach. Vtedy ho zasiahol ťažký Vargasov úder pravačkou, ktorý Bradleym nepochybne otriasol. 

Situáciu následne nezvládol skúsený rozhodca Patrick Russell, ktorý desať sekúnd pred koncom oboch borcov oddelil v domnienke, že sa stretnutie skončilo. Namiesto záverečného gongu však počul klasickú signalizáciu, ktorá zúčastnených oboznamuje o začiatku plynutia poslednej desaťsekundovky. Vargas po tomto vstupe hlavného arbitra začal oslavovať zisk majstrovského pásu: myslel si totiž, že Russell ukončil stretnutie technickým knokautom. Súboj už ďalej nepokračoval, Vargasa nedostal šancu na definitívne k.o. 

Keďže k tomu nedošlo, o výsledku muselo rozhodnúť hlasovanie rozhodcov. V ňom uspel aktívnejší Timothy Bradley (115:112, 116:112, 117:111). Vargas utŕžil prvú prehru v profesionálnej kariére. Po zápase frustrovane skonštatoval: "O titul ma pripravilo záverečných sedem sekúnd, počas ktorých som mohol Tima knokautovať." Bradley podľa denníka Daily Mail kontroval: "Inkasoval som síce ťažký zásah, no situáciu som mal pod kontrolou." 

"Púštna búrka" Bradley vyhral svoj piaty titul majstra sveta. Pre rodáka z Palm Springs je to ďalší cenný míľnik v jeho profesionálnej kariére, ktorú plánuje skončiť o dva roky. 

Timothy Bradley získal v Carsone titul organizácie WBO s označením "dočasný." Jeho predchádzajúci majiteľ Mayweather, ktorý po májovom triumfe nad Pacquiaom oznámil, že sa vzdá všetkých svojich opaskov majstra sveta, môže svoje rozhodnutie prehodnotiť do 3. júla. 


Tagy: Floyd Mayweather Timothy Bradley WBO Jessie Vargas Manny Pacquaio

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA