VIDEO Hromadný pád v 3. etape Tour: Zranení jazdci a reštart pretekov!

3. etapu poznačil neprijemný pád3. etapu poznačil neprijemný pád Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Pondelňajšiu 3. etapu cyklistických pretekov Tour de France (Antverpy - Mur de Huy, 159,5 km) poznačil nepríjemný hromadný pád, z ktorého vyviazol so zraneniami aj dovtedajší líder podujatia Fabian Cancellara.

Peter Sagan bol počas pádu v správnej časti pelotónu a nie je podstatné, či ďakuje vyššej moci, náhode alebo svojej šikovnosti, každopádne je v poriadku. Traťový riaditeľ Thierry Gouvenou preteky neutralizoval a neskôr reštartoval už po odstúpení trojice Tom Dumoulin, Simon Gerrans a William Bonnet. S bolesťami dokončil etapu Rui Costa, podobne ako aj Michael Matthews, Johan Vansummeren, Gregory Henderson a ďalší jazdci.

Zhruba 59 km pred cieľom, keď mal pelotón na dohľad štvoricu "utečencov", boli diváci svedkami škaredého pádu jazdcov z hlavného balíka, medzi ktorými bol aj Cancellara. Švajčiar si vo veľkej rýchlosti bolestivo oškrel chrbát, ale pokračoval v pretekoch. Slovák Peter Sagan sa pádu vyhol a napokon obsadil 27. priečku. Víťazom sa stal Španiel Joaquim Rodriguez.

Približne 50 km pred cieľom boli preteky traťovým riaditeľom Thierrym Gouvenouom reštartované. Medzitým na nosidlách prevážali Bonneta do nemocnice, bol však pri vedomí. "Bol pri zmysloch, pre istotu sme mu zafixovali hlavu golierom, keďže má zlomený krčný stavec. Čaká ho operácia, ale jeho zranenie by nemalo byť vážne a nemalo by zanechať následky do jeho ďalšej kariéry," uviedol športový riaditeľ stajne FDJ Thierry Bricaud.

Manažér Team Sky Dave Brailsford považoval reštart pretekov za rozumný: "Bolo to dobré rozhodnutie. Myslím, že riaditeľ pretekov urobil správnu vec."

Cancellara síce pokračoval po páde v pretekoch, ale za najlepšími zaostával. 

Tour de France po Galéria fotiek (8) Zdroj: rtvs
Tour de France po Galéria fotiek (8) Zdroj: rtvs

 

Viac o téme: Tour de France Peter Sagan Tinkoff-Saxo
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA, rtvs; VIDEO: youtube
  • Zdroj: SITA, TASR, kt; Športky
Staršie správy

Videá