Slovan napriek červenej karte zdolal Dublin: Gólovo sa presadil Zreľák

Hráči Slovana sa tešia z gólu Hráči Slovana sa tešia z gólu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti bratislavského Slovana zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016 nad írskym UC Dublin 1:0 (0:0). Jediný gól duelu zaznamenal v 84. minúte domáci Adam Zreľák. Odveta je na programe 23. júla v Dubline.

Na Pasienkoch sa od začiatku hral rušný futbal, ale bez gólového efektu. Lepšie vstúpil do stretnutia írsky druholigista, ktorého hráči si v úvode vypracovali dve štandardné situácie. Potom prebral taktovku stretnutia Slovan, Milinkovič však najskôr dlho váhal so strelou a potom Priskinov pokus po prihrávke Vitteka zblokoval Boyle. V 24. min si na Podaného center nabehol k bližšej žrdi Vittek, ale v poslednej chvíli odvrátil loptu do bezpečia Kouogun. O štyri minúty neskôr sa odohral kľúčový moment prvého polčasu, keď po hrubom faule na Bensona videl červenú kartu domáci Gorosito. Oslabený Slovan naďalej tlačil, ale obrana menej technicky vybaveného súpera jeho ofenzívne výpady s prehľadom kryla. Otvoriť skóre mohol v 36. minúte Zreľák, ktorého strelu po narážačke s Priskinom len s námahou vytlačil na roh brankár Corbet. V závere polčasu však Slovan mohol aj  inkasovať. Benson vyslal dlhú prihrávku za domácu obranu, Langtry sa na pravej strane vyhol ofsajdovej pasci, ale samostatné sólo zakončil len pokusom mimo brány. Druhú veľkú šancu hostí mal následne Swan, jeho hlavička z pár metrov však skončila nad Muchovou svätyňou.

Do druhého polčasu poslali tréneri Slovana do hry Kubíka, ktorý nahradil Vitteka, ale želaný efekt to neprinieslo. Prispel k tomu aj Podaný, ktorý po úniku po ľavej strane nezakončil presne. Po hodine hry mali blízko ku gólu Íri, ale Slovan podržal debutant Mucha. Skúsený brankár zlikvidoval volej Swana, ktorého vyzval k skórovaniu  presným centrom Benson. Slovan sa snažil, bojoval, ale v početnej výhode hrajúci Dublin ho naďalej držal na dištanc. V 70. min mal výhodu priameho kopu Milinkovič, ale z dobrej pozície pálil len do Corbeta. O štyri minúty neskôr spálil dovtedy najlepšiu šancu domácich Štefánik, ktorého strelu brankár hostí efektne vyrazil na roh. Tlak Slovana sa stupňoval. Priamo z rohu takmer skóroval kapitán Milinkovič, ale jeho pokus vykopol z bránkovej čiary Leahy, následne tesne nad hlavičkoval Saláta. O dve minúty na to sa však už Slovan dočkal, keď po Priskinovej prihrávke skóroval Zreľák. Domáci si vydreté víťazstvo v závere už udržali a do Írska tak vycestujú s najtesnejším náskokom.

1. zápas 2. predkola EL 2015/2016:
ŠK Slovan Bratislava - UC Dublin 1:0 (0:0)
Gól: 84. Zreľák, ŽK: Štefánik, Saláta, Priskin - Langtry, Mulhall, Leahy, Boyle, ČK: 28. Gorosito (Slovan). Rozhodoval: Silagava (Gruz.), 3050 divákov

zostavy:

Slovan: Mucha - Sekulič, Saláta, Gorosito, Podaný - Milinkovič, Simovič (44. Hudák), Štefánik, Zreľák - Priskin (90. Záhumenský), Vittek (46. Kubík)

Dublin: Corbet - Leahy, Kouogun, Boyle, Langtry - O'Neill - Mulhall, Watts (86. Cannon), Benson, Doyle - Swan

Dušan Tittel, tréner Slovana: "Vzhľadom na vývoj je 1:0 dobrý výsledok. Nechceli inkasovať a to sme naplnili. Škoda zbytočnej červenej karty, potom sa nám ťažko dobýjala súperova obrana. Spravodlivo sme ale zvíťazili. Súper nás neprekvapil, očakávali sme, že ho budeme dobýjať celý zápas. Opakujem škoda tej červenej karty a do odvety je 1:0 dobrý výsledok."

Adam Zreľák, útočník Slovana: "Som veľmi rád, že mi to tam padlo, ukázali sme, že máme charakter. Zomkli sme sa, ukázali sme, že hráme ako tím a som rád, že sa nám to podarilo. Íri dokázali, že futbal hrať vedia. Máme krátky odpočinok, ale budeme chcieť vyhrať v lige v Zlatých Moravciach aj v odvete v Dubline."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava UC Dublin