VIDEO Premiérové víťazstvo Beniteza na lavičke Realu: Ronaldo a spol. hladko zdolali City

Cristiano Ronaldo v drese Realu MadridCristiano Ronaldo v drese Realu Madrid Zdroj: SITA

MELBOURNE - Futbalisti španielskeho Realu Madrid zvíťazili v prípravnom zápase v Melbourne nad anglickým Manchestrom City vysoko 4:1. Na štadióne Melbourne Cricket Ground sledovalo prestížny duel takmer 100.000 fanúšikov. Informovala agentúra AP.

"Biely balet" išiel do vedenia v 21. minúte zásluhou Karima Benzemu, ktorý zužitkoval dlhý pas od Garetha Balea. Do dvojgólového vedenia ho poslal Cristiano Ronaldo už o dve minúty neskôr, do polčasu zvýšil na rozdiel triedy po rohu Pepe. Citizens sa podarilo znížiť tesne pred prestávkou, keď Sergio Ramos zahral v 16-tke rukou a penaltu premenil Yaya Touré. Posledné slovo však mali opäť hráči Realu, keď skóre zavŕšil striedajúci Denis Čeryšev.

Manchester okrem prehry prišiel aj o novú posilu Fabiana Delpha, ktorý musel z ihriska v 20. minúte s podozrením na zranenie podkolennej šľachy. Do klubu pritom prestúpil iba minulý týždeň z Aston Villy za osem miliónov libier. "Nie je to najlepšia správa, pretože s nami iba štartoval sezónu. Uvidíme zajtra, keď pôjde na testy," uviedol tréner Manuel Pellegrini. Pre kouča Rafaela Beniteza to bolo premiérové víťazstvo na lavičke Realu Madrid. "Veľmi sa teším," vyhlásil.

Viac o téme: Real Madrid Manchester City Christiano Ronaldo Rafael Benitez