VIDEO Citizens ako jediní z favoritov suverénni: West Bromwichu nadelili tri kúsky

Gólové oslavy hráčov CityGólové oslavy hráčov City Zdroj: SITA

WEST BROMWICH - Prvé kolo anglickej Premier League bolo doteraz zaujímavé najmä tým, že favoriti mali problém svoje zápasy vyhrávať. Tesne sa to podarilo Manchestru United a Liverpoolu, Chelsea však doma iba remizovala a Arsenal dokonca podľahol West Hamu.

Futbalisti Manchestru City ale nezaváhali a sezónu zahájili hladkým víťazstvom 3:0 na ihrisku West Bromwich Albion. Dva góly dal v prvom polčase stredopoliar z Pobrežia Slonoviny Yaya Touré, tretí pridal po zmene strán belgický obranca Vincent Kompany a anglický vicemajster sa hneď ujal vedenia v tabuľke Premier League. V budúcom kole bude prvé miesto obhajovať v súboji s majstrovskou Chelsea.

Touré otvoril v dohrávke úvodného kola skóre už v deviatej minúte tečovanou strelou, druhý zásah pridal o štvrť hodiny neskôr podarenú ranou po prihrávke bývalého Sparťana Wilfrieda Bonyho. Tímový kapitán Kompany spečatil v 59. minúte skóre hlavou po rohu Davida Silvu.

West Bromwich Albion - Manchester City 0:3 (0:2)
​Góly: 9. a 24. Y. Touré, 59. Kompany

Viac o téme: Manchester City Yaya Touré
  • Zdroj: ČTK, SITA, sportky.sk