Po výhre prichádza sklamanie: Hrozivý debakel Slovákov v Arose v derby s Čechmi

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hockeyslovakia.sk

AROSA - Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov neuspela vo svojom druhom vystúpení na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskej Arose.

Po úvodnom triumfe nad Švajčiarmi 3:1 mladí Slováci tentoraz vo štvrtok nestačili na českých rovesníkov a podľahli im hladko 1:7. Ešte v 41. min po góle Filipa Krivošíka slovenskí hokejisti držali remízový stav 1:1, ale šesťgólová smršť z českých hokejok v tretej tretine napokon rozhodla tento zápas. Na zverencov trénera Tomáša Kochana čaká v piatok od 15.30 h súboj proti Američanom.

Tomáš Kochan (tréner SR "17"): „Očakávali sme, že českí hráči budú výborným súperom, a prvé dve tretiny bol náš výkon veľmi dobrý. Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, nás však môže mrzieť tá druhá, v ktorej sme mali výraznú streleckú prevahu a k tomu štyri presilovky. Zlom paradoxne nastal, keď sme na začiatku tretej tretiny vyrovnali. Naši hráči potom v krátkom slede inkasovali až tri góly, čo možno pripísať strate koncentrácie, no a potom už sme sa „viezli“. V celom zápase sme hrali deväť dvojminútových a jednu päťminútovú presilovku, no český brankár chytal výborne a bol takmer neprekonateľný. Náš brankár naopak nezachytal príliš spoľahlivo, ale nedá sa povedať, že by práve to rozhodlo zápas. Všetky góly sme dostali po individuálnych chybách. Vzhľadom na priebeh zápasu je prehra 1:7 až príliš krutá.

Turnaj piatich krajín výberov chlapcov do 17 rokov v Arose (Švaj.) - štvrtkový výsledok:
Slovensko - Česko 1:7 (0:1, 0:0, 1:6)
Góly: 41. Krivošík (Juščák, Žiak) - 18. Kaut (Nečas, Kern), 42. Machala (Kaut, Nečas), 42. Machala, 47. Kaut (Nečas, Zadina), 55. Chytil, 56. Svoboda, 59. Svoboda (Dvořák, Hladoník), 127 divákov