Cibulková po tenisovom maratóne v New Havene už do štvrťfinále, Rybáriková končí

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

NEW HAVEN – Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do štvrťfinále turnaja WTA v americkom New Haven (dotácia 754.163 dolárov/tvrdý povrch). V utorňajšom zápase si poradila s francúzskou súperkou Kristinou Mladenovicovou v troch setoch 2:6, 7:6 (1) a 7:5 za 2 hodiny a 48 minút.

"Bola som pripravená zvíťaziť, aj keby sme hrali tri hodiny. Je skvelé vedieť, že moje telo je pripravené aj na takéto tenisové maratóny. Cítila som sa na kurte výborne, vôbec nie unavená. Ďalšia skvelá správa po takom náročnom prvom kole, aké som mala," cituje Cibulkovú server periodika Hartford Courant.

Cibulková sa vo štvrťfinále stretne s Češkou Luciou Šafářovou, štvrtá nasadená hráčka v osemfinále zdolala Rumunku Irinu-Cameliu Beguovú 6:3, 6:4. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA Premier v americkom New Havene (dotácia 754 163 USD, tvrdý povrch Deco-Turf II) v 2. kole dvojhry.

Úspešná kvalifikantka Rybáriková (79. v renkingu WTA) v utorkovom súboji nestačila na Francúzku Caroline Garciovú (36.) a za 94 minút jej podľahla 6:7 (5), 4:6. Vo vyrovnanom stretnutí 26-ročná Slovenka trikrát prišla o svoje podanie. Rozhodujúcim spôsobom jej 21-ročná Francúzka ušla z 2:2 na 4:2 v druhom sete. Za stavu 5:4 sa "čistou" hrou dopodávala k víťazstvu.

Magdaléna Rybáriková Galéria fotiek (2) Magdaléna Rybáriková Zdroj: SITA

Rybáriková obhajovala v New Havene finálovú účasť spred roka. Teraz si z turnaja v americkom štáte Connecticut odnáša prémiu 10 366 USD pred zdanením a 55 bodov do rebríčka. Rybáriková v New Havene zvládla tri kolá kvalifikácie aj prvé kolo hlavnej súťaže. V "online" verzii svetového rebríčka WTA momentálne figuruje na 70. mieste.

1. kolo:
Caroline Wozniacka (Dán.-3) - Alison Riskeová (USA) 6:0, 6:2

2. kolo (osemfinále):
Dominika Cibulková (SR) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 2:6, 7:6 (1), 7:5 za 167 minút
Caroline Garciová (Fr.) - Magdaléna Rybáriková (SR) 7:6 (5), 6:4 za 95 minút
Lucie Šafářová (ČR-4) - Irina-Camelia Begová (Rum.) 6:3, 6:4
Lesia Curenková (Ukr.) - Barbora Strýcová (ČR) 6:3, 6:0

Viac o téme: Magdaléna Rybáriková WTA New Haven
  • Zdroj: TASR, SITA