VIDEO Gólové hody vo Fortuna lige: Slovan, Trenčín aj Dunajská Streda s vysokými výhrami

Slovanisti v zápase v SeniciSlovanisti v zápase v Senici Zdroj: skslovan.com

SENICA - Futbalisti Trenčína po domácej prekvapujúcej remíze s Ružomberkom (1:1) zabrali v sobotňajšom dueli 7. kola najvyššej súťaže opäť naplno, keď zvíťazili na trávniku Senice rozdielom triedy 4:1.

Trenčín vyhral v Senici rozdielom triedy

Hostia viedli už po 5 minútach zásluhou Bera, o vyrovnanie sa postaral Hlohovský. Úradujúceho majstra poslal po hodine hry do vedenia Guba, potom sa presadil holandský legionár van Kessel a skóre uzavrel striedajúci Bala. Trenčín si v tabuľke Fortuna ligy udržal päťbodový náskok pred svojimi prenasledovateľmi. Senica nevyhrala už štyri zápasy v rade, v posledných dvoch prehrala zhodne 1:4.

FK Senica - AS Trenčín 1:4 (1:1)
Góly: 17. Hlohovský - 5. Bero, 62. Guba, 74. Van Kessel, 87. Bala, ŽK: 41. Čunta - 43. Bero, rozhodovali: Mastiš - Balko, Roszbeck, 1866 divákov

Senica: Šulla - Otrísal, P. Pavlík, Hromada (76. Ventúra), Čunta - Hušek, Komara (63. Kalabiška), Pillár (84. Hladík), S. Mráz - Hlohovský - J. Kosorin
Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Rundič, Madu Kingsley (86. Skovajsa) - van Kessel, Bero (87. M. Opatovský), Koolwijk, Guba (81. Bala), Wesley Moraes Ferreira Da Silva - Ibrahim Rabiu

Eduard Pagáč, tréner Senice: "Gratulujem hosťom k víťazstvu. Prvý polčas bol z našej strany výborný, boli sme silní na lopte. V druhom polčase sme loptu nedali na zem, chceli sme hrať dlhé lopty, nakopávané. V druhom polčase sme nehrali cez stredných hráčov, preto sme prehrali."

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Dnes sme mali dobrý vstup do zápasu. Dali sme rýchly gól, čo sme aj chceli. Prvý gól nám však uškodil. Prvý polčas nebol dobrý, nebol hodný mena AS Trenčín. V druhom polčase sme sa zlepšili. Hráči kombinovali, vytvárali sme si šance. Je to naša ďalšia výhra vonku. Chlapcom chcem poďakovať."

Dunajská Streda s pohodlným víťazstvom nad Podbrezovou

Futbalisti Dunajskej Stredy majú v ostatných dňoch formu, čo potvrdili sobotňajším pohodlným víťazstvom 5:1 nad Podbrezovou v rámci 7. kola najvyššej súťaže. Hrdinom zápasu sa stal štvorgólový útočník DAC Szarka, ktorý otvoril aj uzavrel gólový účet stretnutia. Szarka sa dotiahol v poradí strelcov na Žilinčana Jeliča, obaja majú na konte po 6 gólov. Piaty gól Dunajskej Stredy strelil Ľupták, za hostí sa presadili z pokutového kopu Mehanovič. Domáci stredopoliar Pačinda odohral 100. duel v najvyššej slovenskej súťaži.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŽP Šport Podbrezová 5:1 (3:0)
Góly: 24., 41., 59. a 82. Szarka, 11. B. Ľupták - 63. Mehanovič (z pok. kopu), ŽK: 28. Sarr - 20. Migaľa, 54. Szöke, 85. Žilák, rozhodovali: A. Somoláni - Mikulaj, Borsányi, 4418 divákov

Dunajská Streda: Tujvel - M. Ljubičič (90.+ Asanovič), Ľ. Michalík, Kwin, Brašeň (84. Pambou) - Štepanovský, G. Straka, Sarr (65. R. Polievka), Pačinda - B. Ľupták, Polievka
Podbrezová: M. Kuciak - Migaľa, M. Kochan (46. Szöke), Pimpara, Andrič - P. Vajda - Gál-Andrezly, Mehanovič, Mário Almaský (59. Žilák), Juraj Pančík (65. Kapor), Vaščák

Tomislav Marič, tréner DAC-u: "Prvých 25 minút sme neboli poriadne v hre, vtedy nás podržal brankár Tujvel. Po tomto momente sme sa sústredili na zápas. Vedeli sme, že Podbrezová má kvalitné mužstvo, ale chlapci dobre plnili moje pokyny. Po zápase, keď vyhráte 5:1, som spokojný, ale pozeráme sa ďalej."

Zdenko Frťala, tréner Podbrezovej: "Po takej porážke sa ťažko hľadajú slová. Vstup do zápasu bol z našej strany dobrý, mali sme aj šance. Súperovmu trénerovi môžem len závidieť, keď má takého útočníka ako Szarka, ktorý má kvalitu. Keď sa v druhom polčase dalo s výsledkom niečo urobiť, opäť sme sa dopustili naivných chýb. Domácim gratulujem k výhre."

V súboji Myjavy a Zlatých Moraviec bezgólová remíza

Hostia sformovaní na vlastnej polovici a kopaničiari snažiaci sa zdolať obranný val. Taký bol obraz I. polčasu od samého úvodu. Prvá vážna príležitosť domáceho tímu sa zrodila v 8. minúte, keď hlavičkoval vedľa brány Sládek. Potom prišli postupne nepresné zakončenia Slančíka, Pekára a Pirosku. Do priestoru brány pálil v 20. minúte Pekár, ale Tipurič chytil. V sľubnej pozícií sa ocitol v 26. minúte po Pekárovej prihrávke Bílovský, no loptu poslal tesne nad bránu. Takisto tesne nad bránou preletela aj lopta po prudkej strele Kóňu v 35. minúte. Hráči Zlatých Moraviec priestor domácej brány v prvom polčase netrafili ani raz, najvážnejšie vyzerali dve strely Orávika, ktoré skončili mimo priestoru troch žrdí.

Ihneď po zmene strán zasahoval Ranilovič po Pekárovom zakončení. V druhom dejstve sa viac dostávali do hry aj hráči Vionu, v 65. minúte skončil ďalekonosný pokus Bambu nad bránou. Striedajúci Daniel sa v 66. minúte zbavil protihráča, centrom našiel hlavu Sládeka, no ten nezakončil presne. O dve minúty zahrali kopaničiari rohový kop, k žrdi zamieril Pekár, ale výborným zákrokom sa vyznamenal Ranilovič. Hostia hrozili po kontrách, jednu takú predviedli v 69. minúte, Krznarič nebol presný a rovnako ani Tawamba o päť minúť neskôr. Myjavčania sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 80. minúte boli v poslednej chvíli zblokované strely Daniela a Pekára v pokutovom území. V 88. minúte sa rútil z pravej strany na hosťujúcu bránu Pekár, loptu z jeho kopačky zneškodnil brankár. V nadstavenom čase sa diváci už radovali z gólu, keď sa rozvlnila sieť po strele Dugu, ale hlavný arbiter zapískal faul. Bodku za stretnutím dala žrď Bambu v samom závere.

Spartak Myjava – FC ViOn Zlaté Moravce 0:0
Rozhodoval: Weiss, ŽK: Orávik, Pintér, Burić, Tawamba (všetci Zlaté Moravce), 1523 divákov

Myjava: Solnička – Chovanec, Jánošík, Marček, Beňo – Bílovský, Kóňa, Pekár – Piroska (69. Kolár), Sládek (89. Duga), Slančík (56. Daniel)
ViOn: Ranilović – Souza, Tipurić, Pintér, Krznarić (91. Perišić) – Orávik, Majkić, Školnik (69. Glavaš), Burić – Tawamba, Cebara (53. Bamba)

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Nám dnes nebolo súdené dať gól. Mali sme veľké množstvo príležitostí, celozápasovú aktivitu. Bolo to o góle. Bohužiaľ, ani z množstva situácií sme gól nedali. Musíme výsledok rešpektovať, akceptovať."

Libor Fašiang, tréner Zlatých Moraviec: "Myjava má veľmi dobre vyskladané mužstvo. Pasujem ju za čierneho koňa súťaže, čo potvrdila aj dnes na ihrisku. Mala gólové príležitosti, ktoré sme so šťastím ustáli. S bodom sme veľmi spokojní. Teší ma, že sme neinkasovali gól. A to je záruka do budúcna, že konečne môžeme vychádzať z obrany smerom dopredu. Na konci zápasu mal Bamba príležitosť, nastrelil tyč, ale nebola by to spravodlivá výhra."

Slovan pohodlne zdolal Skaličanov

Skaličania si urobili na riedko zaplnených Pasienkoch predzápasovú fotku a inkasovali v 10. minúte po penalte Milinkoviča. Ten využil šancu po faule v šestnástke na Priskina. Slovan dominoval, hostia boli zbytočne zakríknutí, na polovicu domácich sa nedostávali často, robilo im problémy tri či štyrikrát za sebou si prihrať, ich ojedinelé centre do pokutového územia domácich nenachádzali adresátov. Šance Zreľáka či Priskina zostali ešte nevyužité, v 24. minúte krásnu akciu individuálnu akciu a prienik cez stred obrany hostí predviedol Milinkovič, ale jeho bomba trafila iba pravú tyč Fišanovej brány. No v 27. minúte po prieniku výborne hrajúceho Gonzaleza a jeho parádne načasovanej prihrávke Zreľák obehol aj Fišana a do prázdnej brány zvýšil. Po ďalšom výbornom prieniku a centri Podaného v 32. minúte hlavičkoval Vittek, a keďže arbiter rozhodol, že obranca vykopol loptu už spoza bránkovej čiary, bolo o víťazovi rozhodnuté už po polhodinke.

Hneď na začiatku druhého dejstva mohol na 4:0 zvýšiť Milinkovič, po jeho peknej akcii mu ale Fišan tvrdú strelu vyrazil na roh. Hostia v snahe korigovať viac útočili, domáci čakali na rýchle brejky, boli už ale trošku nedôslední. Hralo sa už uvoľnene a Podaný v 57. minúte tvrdou prízemnou strelou trafil ľavú tyč. Domáci predsa zvýšili v 72. minúte, keď striedajúci Oršula prevzal do behu prihrávku, prehnal sa aj okolo Fišana a do prázdnej brány nemal problém skórovať. Duel sa pred návštevou 919 divákov v pokoji dohrával a hosťom sa v 83. minúte po chybe obranny Slovana predsa len podaril čestný zásah vďaka Šebestovi.

Slovan Bratislava - MFK Skalica 4:1 (3:0)
Góly: 10. Milinkovič (z 11 m), 27. Zreľák, 32. Vittek, 72. Oršula - 83. Šebesta. Rozhodoval: Kráľovič, bez kariet, 919 divákov.

Slovan: Mucha - Čikoš, Saláta, Gorosito, Podaný - Gonzales (75. Štefánik) - Zreľák, Sekulič, Milinkovič - Priskin (68. Oršula), Vittek (60. Kubík)
Skalica: Fišan - Vrablec (62. Svrček), Majerník, Konečný, Fialka (46. Mazan) - Hlinka, Čermák (46. Šebesta) - Kurák, Gašparík, Ciprys - Lietava

Nikodimos Papavasiliou, tréner Slovana Bratislava: "Dosiahli sme dôležitú výhru. Ukázali sme aj víťaznú mentalitu a dobrý prístup. Od prvej minúty sme dominovali a hráči hrali dobre. Vytvorili sme si veľa šancí a štyri sme premenili. Som za hráčov rád, že sa im darilo. Nie som ale spokojný s druhým polčasom. Ešte je tu veľmi veľa roboty. Máme dvanásť dní, aby sme sa dobre pripravili na ďalší zápas."

Aleš Křeček, tréner MFK Skalica: "My sme sem prišli s tým, že sme Slovan chceli potrápiť. Rešpektujeme jeho silu, poznáme jeho káder, ale mrzí ma, že sme to súperovi veľmi uľahčili. Niečo sme si povedali a hráči to neplnili. Slovan od začiatku kontroloval zápas. Bez diskusie vyhral zaslúžene."

Michalovce prišli o cennú výhru v Ružomberku v závere

V 10. minúte brankár hostí Kira vyrazil pred seba Zošákovu strelu z uhla a Jakubko už len zasunul loptu do michalovskej siete – 1:0. Liptáci, ktorí do zápasu vstúpili aktívnejšie, gólový impulz ale nevyužili. A tak Zemplín vyšiel zo svojej ulity a skúšal to aj v ofenzíve. V 13. minúte Koscelník krížnou strelou narobil starosti Tofiloskému. Potom sa pred bránami absolútne nič nedialo, hra s množstvom nepresností sa odvíjala len medzi šestnástkami. Hlavička Boszoráda v 41. minúte bola do prestávky výnimkou.

V 50. minúte sa Regáli ocitol zabudnutý v hĺbke ružomberskej šestnástky a presne trafil pravý dolný kút – 1:1. Vzápätí Ďubek z priameho kopu našiel Jakubkovu hlavu, ale ten mieril len do Kirovho "koša". V 57. minúte sa do šestnástky hostí predral Boszorád, no Zošák v gólovej pozícii loptu zluftoval a Faško potom spoza šestnástky mieril iba nad. Vyrovnávajúci gól Michalovce nabudil a v 60. min Kunca zblízka otočil skóre na 1:2. Kunca vzápätí mal aj dve výborné príležitosti na poistenie vedenia hostí. Obrana Liptákov bola v tých fázach úplne chaotická. V 72. minúte bol však blízko k vyrovnaniu Jakubko, zblízka ale poslal loptu nad. O chvíľu na to zase Tofiloského z diaľky testoval agilný Kunca. V 78. minúte sa Danko sám rútil na Tofiloského, ale gólman MFK zázračne zasiahol pravou nohou. V jeho náručí skončila aj Perezova hlavička po štandardnej situácii. V 84. minúte po zákroku Šimčáka na prenikajúceho Zošáka, Straka nariadil pokutový kop, no Ďubek opečiatkoval iba brvno. V 89. minúte sa predsa Ruža dočkala vyrovnania, Zošák plachtiacim oblúčikom prekvapil Kiru.

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:0)
Góly: 10. Jakubko, 89. Zošák – 50. M. Regáli, 60. Koscelník. Rozhodoval: Straka, ŽK: Rosa, Cheptin, Zošák – M. Regáli, Kira, ČK: 90. Rosa po druhej žltej, 2531 divákov

Ružomberok: Tofiloski – Boszorád, Kružliak, Rosa, Lupták – M. Nagy, Faško (67. Masaryk) – Zošák, Ďubek, Lovás (56. Cheptin)– Jakubko
Michalovce: Kira – Perez, Podhorin, Marco, Šimčák – Grič –  Koscelník, M. Regáli, Turík (84. Gallo), Hamuľak (69. Danko) – Nworah (57. Kunca)

Ivan Galád, tréner Ružomberka: "Do 30. minúty sme hrali, čo sme si predstavovali a čoho sme schopní. Potom súper prevzal iniciatívu a hlavne v druhom polčase bol lepší a zaslúžil si vyhrať. Za výsledok a za vystúpenie je zodpovedný tréner a musím povedať, že druhý polčas z našej strany nebol dobrý. Naopak, Michalovce hrali pekne a vytvorili si aj šance. Podľa mňa, pokutový kop by sme mali premeniť a možno by bol výsledok iný."

František Šturma, tréner Michaloviec: "Mne sa zápas hodnotí veľmi dobre. Vedeli sme, že súper má veľmi dobre prepracovanú, defenzívu, čo aj potvrdil na začiatku stretnutia. Do 20. minúty bol Ružomberok lepší, my sme mu pomohli chybičkou, za ktorú nás potrestal. Od tej doby sme sa domácim vyrovnali a snažili sme sa hrať našu hru. Mali sme lepší vstup do druhého polčasu i v jeho priebehu sme boli aktívnejší a vytvorili sme si viac šancí. Také tri-štyri sme mali premeniť, boli naozaj gólové."

Viac o téme: AS Trenčín ŠK Slovan Bratislava