VIDEO Ukrajinci nám dýchajú na krk: Na domácej pôde pohodlne zdolali Bielorusov

Andrij JarmolenkoAndrij Jarmolenko Zdroj: SITA

ĽVOV - Slovenských priaznivcov zaujímali dva zápasy v C-skupine, v ktorých Ukrajina v Ľvove hladko zdolala Bielorusko 3:1, resp. Luxembursko doma zdolalo Macedónskom 1:0. Až od 20.45 SELČ sa bude hrať šláger lídrov skupiny v Oviede medzi domácim úradujúcim majstrom Európy Španielskom a Slovenskom.

Ukrajina "vybavila" Bielorusov už v prvom polčase. V 7. minúte po výkope brankára Pjatova hrubú chybu urobil stred obrany hostí a útočník Kravec otvoril skóre. V 30. minúte Jarmolenko dokopol loptu do odkrytej brány a v 40. minúte Konopľanka z penalty zvýšil už na 3:0. Domáci zverenci trénera Michajla Fomenka absolútne kontrolovali vývoj a v druhom polčase už mohli šetriť sily do Žiliny, kde ich v utorok proti tímu Jána Kozáka čaká ďalší kľúčový duel skupiny. Bielorusi znížili tiež gólom z penalty po hodine hry.

V Luxemburgu v prvom polčase absentovali šance, v druhom dejstve ale tvrdili muziku hostia, šance Abdurahimiho a Gligorova zostali nevyužité. A keď Abdurahimi v 85. minúte zahodil penaltu, prišiel pre hostí trest, lebo striedajúci Thill v 93. minúte rozhodol o triumfe domácich. Luxembursko tak získalo prvé tri body a odsunulo práve Balkáncov na posledné miesto v tabuľke.

Ukrajina - Bielorusko 3:1 (3:0)
Góly: 7. Kravec, 30. Jarmolenko, 40. Konopľanka (z 11 m) - 62. Kornilenko (z 11 m)

Luxembursko - Macedónsko 1:0 (0:0)
Gól: 90.+3 Thill

Viac o téme: Bielorusko Ukrajina Kvalifikácia na ME 2016