VIDEO Španielsko po vlastenci vydrelo najtesnejší triumf, druhé víťazstvo Bieloruska

Juan Mata (13) so spoluhráčmi oslavuje gól ŠpanielskaJuan Mata (13) so spoluhráčmi oslavuje gól Španielska Zdroj: SITA

SKOPJE - Na štadióne Filipa II. Macedónskeho v Skopje to medzi Macedónskom a Španielskom bolo o očakávanej kombinačnej prevahe hostí. Úradujúcim európskym šampiónom pomohol k hernej pohode aj rýchly gól, ktorý padol vo 8. minúte.

Matov priamy kop domáca defenzíva odvrátila späť len ku krídelníkovi Manchestru United a jeho následný center sprava si nešťastne zrazil pri ľavej spojnici za chrbát brankár Pačovski. Španieli boli naďalej aktívnejší, no do výrazných gólových šancí sa nedostali. Naopak, v 17. minúte mohol z ničoho nič vyrovnať Petrovič, jeho delovka však letela nad bránu De Geu. Až v závere polčasu skúsil šťastie Carvajal a jeho padajúci center skončil prekvapivo na brvne.

V druhom dejstve mohlo gólovo zahrmieť na oboch stranách. Najskôr sa neujala Iscova strela, ktorá letela tesne vedľa ľavej žrde a následne neuspel ani domáci Hasani. Pred ním v poslednom momente po výbornej prihrávke Askovského zasiahol Busquets. Do konca zápasu už gól nepadol a Španieli sa tesným triumfom priblížili k postupu.

Futbalisti Bieloruska zvíťazili v utorkovom dueli "slovenskej" C-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 v Borisove nad Luxemburskom 2:0. Zverenci trénera Alexandra Chackeviča si pripísali do tabuľky druhé víťazstvo a patrí im štvrté miesto so siedmimi bodmi. Bielorusi na ihrisku súpera v prvom meraní síl remizovali 1:1. Luxembursko vyšlo bodovo naprázdno v šiestom kvalifikačnom dueli, na konte má štyri body.

Už v 5. min sa mohli domáci dostať do vedenia, hlavičku Sergeja Kornilenka zázračne na dvakrát vyrazil Jonathan Joubert. Skóre duelu otvoril po polhodine Michail Gordejčuk, keď sa dostal k zblokovanej strele Kornilenka a umiestnil loptu k bližšej žrdi. V 42. min Alexander Hleb pekne našiel Gordejčuka, ale jeho pokus išiel ponad luxemburskú bránku.

Po hodine hry pridal Gordejčuk druhý presný zásah - dostal presnú prihrávku od striedajúceho Sergeja Kisľaka, vnikol do šestnástky súpera a prekonal Jouberta. Minútu pred koncom mohli skórovať aj hostia, no strelu Stefana Bensiho vytlačil Jurij Ževnov na rohový kop.

Macedónsko - Španielsko 0:1 (0:1)
Góly: 8. Pacovski (vl.). Rozhodoval: Tagliavento (Tal.). ŽK: Petrovič - Costa, Busquets.

Macedónsko: Pačovski - Brdarovski, Šikov, Ristevski, Žuta - Gligorov, Petrovič - Radeski (85. Ibraimi), Hasani, Askovski (77. Bardi) - Ivanovski (69. Trajkovski)

Španielsko: De Gea - Carvajal, Pique, Ramos, Bernat - Busquets - Cazorla (68. Koke), Isco (78. Iniesta) - Mata, Costa (61. Paco), Silva

Bielorusko - Luxembursko 2:0 (1:0)
Góly: 34. a 62. Gordejčuk. Rozhodoval: Vinčič (Slov.), ŽK: Philipps (Luxembursko).

Bielorusko: Ževnov - Šitov, Filipenko, Sivakov, Bordačev - Drahun - Gordejčuk (75. Kalačev), Hleb (58. Kisľak), Bressan, Nechajčik - Kornilenko (84. Signevič)

Luxembursko: Joubert - Jänisch, Schnell, Chanot, Philipps - Jans, Payal (46. Da Mota), Mutsch, Gerson, Deville (69. Turpel) - Joachim (46. Bensi)