Poprad inkasoval v poslednej sekunde, Košičanov spasil Sojčík parádnou otočkou

Radosť hráčov z HK Poprad počas hokejového zápasu 1. kola Tipsport extraligy HK Poprad – HKM ZvolenRadosť hráčov z HK Poprad počas hokejového zápasu 1. kola Tipsport extraligy HK Poprad – HKM Zvolen Zdroj: SITA

POPRAD - Hráči HK Popradu zvíťazili v piatkovom domácom zápase úvodného kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport Ligy 2015/2016 nad HKM Zvolen 3:1. Domáci boli v pozícii jemného favorita, no stále malo ísť o vyrovnaný zápas.

Už v 5. min sa domáci ujali vedenia, keď po prihrávke Richarda Rapáča skóroval jeho brat Branislav. Na začiatku druhej tretiny v 23. min si Rapáčovci úlohy vymenili, tentoraz sa do streleckej listiny zapísal Richard. V 45. min vykresal iskierku nádeje pre Zvolen Puliš, nádeje hostí však pochoval v 52. min L. Paukovček, ktorý zvýšil na priebežných 3:1. Paukovčekov presný zásah bol napokon víťazný, keďže hostia sekundu pred uplynutím riadneho hracieho času znížili Klímom na konečných 2:3.

Obaja súperi sa stretli aj vo štvrťfinále play-off uplynulej sezóny 2014/2015. Napínavú sériu vtedy ukoristili pre seba Popradčania, triumfovali 4:3 na zápasy.

Svoju premiéru si odkrútili i Košice so Žilinou. Aktívnejší vstup do stretnutia mali Košičania, ale Tomek si v 2. minúte poradil so zakončením Lelkeša a o dve minúty neskôr zlikvidoval i bekhendový pokus Bartánusa. "Oceliari" napriek aktivite smerom dopredu inkasovali v 8. minúte, keď sa presadil počas presilovej hry Drábek - 0:1. Už o minútu neskôr vyrovnal Šedivý, ktorý po Jenčíkovej tvrdej strele dotlačil puk za Tomekov chrbát. Od 15. minúty mali domáci hráči presilovku 5 proti 3 a Šedivý po prihrávke Bartánusa naklonil misky váh na stranu Košíc - 2:1. V pokračujúcej početnej výhode 5 proti 4 však inkasovali z hokejky Richarda Hunu, ktorý vyťažil z prihrávky brata Róberta a vyrovnal na 2:2.

Na začiatku druhého dejstva sa šance striedali na obidvoch stranách, obaja brankári však podržali svoje tímy. Ako prvý inkasoval v 26. minúte Riečický, ktorý sa počas presilovej hry Žilinčanov nestihol presunúť k ľavej žŕdke a Stupka skóroval do odkrytej časti - 2:3. Od 33. minúty mali žilinskí "vlci" k dispozícii viac ako 100 sekúnd v početnej výhode o dvoch hráčov. Nedisciplinovanosť Košičanov potrestal sekundu pred návratom prvého potrestaného Sojčíka Drevenák a upravil na 2:4. V závere druhej dvadsaťminútovky košické družstvo nevyužilo presilovú hru o dvoch hráčov.

Košičanom vyšiel vstup do tretieho dejstva po tom, ako svojho súpera pritlačili v jeho obrannej tretine. Po viacerých streleckých pokusoch sa napokon presadil Sojčík, ktorý vyťažil z práce Češíka - 3:4. V 47. minúte mohol vyrovnať v presilovej hre Hrnka, Tomek sa jeho strelou tesne nad ľadom nenechal zaskočiť. O štyri minúty neskôr predviedol pekné sólo domáci obranca Cebák, žilinský brankár ukázal pohotovú lapačku a skóre sa naďalej nemenilo. Žilinčania odpovedali v 53. minúte únikom Róberta Hunu, no Riečický si postrážil priestor pri pravej žŕdke. Domáci fanúšikovia sa dočkali vyrovnania na 4:4 už o minútu neskôr, keď si spoza bránky nakorčuľoval Sojčík a strelou pomedzi betóny rozjasal tribúny. Do konca tretej tretiny už gól nepadol a na rad prišlo predĺženie. V ňom rozhodol o víťazstve Košíc Šoltés.

Piatkové stretnutie úvodného kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport Ligy 2015/2016 medzi HK 36 Skalica a ŠHK 37 Piešťany ponúklo zaujímavé osemgólové divadlo s víťazným koncom pre hostí. Tí si v priebehu úvodnej dvadsaťminútovky vypracovali dvojgólový náskok, ale domáci ešte do prvej prestávky vyrovnali skóre na 2:2. Rozhodujúca z hľadiska konečného výsledku bola prostredná časť hry, ktorú Piešťany vyhrali 3:1. Tretia tretina už divákom na tribúnach neponúkla žiadnu zmenu skóre. Rozdielovým hráčom v drese hostí bol útočník Jozef Balej, ktorý strelil dva góly a na jeden prihral.

Hokejisti Dukly Trenčín vstúpili víťazne do nového ročníka najvyššej slovenskej súťaže Tipsport Ligy 2015/2016. V piatkovom domácom zápase 1. kola zdolali hráčov MHC Martin 3:1. Skóre stretnutia otvoril v II. tretine Martinčan Surovka, "vojaci" však odpovedali dvomi presnými zásahmi - v priebehu troch minút sa presadili Nemec a Drgoň. V záverečnej časti hry oslabil šance Martina na bodový zisk Richard Pavlikovský, ktorého presný zásah uzavrel gólový účet zápasu.

Dukla Trenčín - MHC Martin 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 30. V. Nemec (Drgoň, Vozdecký), 33. Drgoň (Róbert Petrovický, Koyš), 43. Richard Pavlikovský (Róbert Petrovický, Michal Hlinka) - 26. Surovka
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Holienka, Junek

Zostavy:

Trenčín: Chábera - P. Mikuš, Richard Pavlikovský, Hatala, M. Zaťko, Holenda, Drgoň, Trefný, Nechala - Melichárek, R. Dlouhý, J. Gašparovič - Vozdecký, V. Nemec, Ölvecký - Michal Hlinka, Róbert Petrovický, Koyš - M. Jakúbek, J. Zlocha, D. Hudec

Martin: Dzubina - Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Bačik, Jáchym, Trávniček, Tomáš Varga - Surovka, Špirko, Tibor Varga - Poliaček, Murček, Pokrivčák - Jokeľ, Dírer, Kokavec - Kabáč, Jurášek, Rzavský

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 3:5 (2:2, 1:3, 0:0)

Góly: 17. R. Školiak (Barák, Mickievics), 19. Polata (R. Školiak, Komínek), 32. Brendl (M. Sloboda) - 11. Tibenský (Hrehorčák), 14. Balej (Hrehorčák), 22. Balej (K. Kučera), 25. Brancis (Gipters, Balej), 37. M. Filo (Brňák, J. Ručkay)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Orolin, Šefčík, 1086 divákov

Zostavy:

Skalica: Romančík - Barák, Jaborník, Ďurák, Jan Novák, Polata, P. Horváth, Zukal, Opalek - Mickievics, R. Školiak, Komínek - M. Sloboda, I. Rachůnek, Brendl - Lantoš, Studenič, K. Jass - Brodek, Kovalovský, M. Trenčan

Piešťany: Rybár (48. - 50. Košarišťan) - Gachulinec, R. Filip, Kotaška, Brňák, Gipters, S. Hudec, Krot, Hluch - Belluš, P. Stantien, J. Šimíček - M. Filo, Holovič, J. Ručkay - Balej, Brancis, K. Kučera - Tibenský, J. Tomčák, Hrehorčák

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 5:4 pp (2:2, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 9. Šedivý (Jenčík, Bartoš), 15. Šedivý (Bartánus, Bicek), 44. Sojčík (Češík, Šedivý), 54. Sojčík (Lelkeš, Češík), 61. Šoltés (Suja) - 8. Drábek (Drevenák), 17. Ri. Huna (Ró. Huna), 26. Stupka (Konečný, Bulík), 35. Drevenák (Bulík, Drábek). Rozhodovali: Snášel - M. Korba, Rovenský.

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel - Korba, Rovenský, 2548 divákov

Zostavy:

Košice: Riečický - Štrbák, T. Slovák, E. Šedivý, Philipp, Pavúk, Cebák, Macejko, Bortňák - Jenčík, P. Bartoš, Hrnka - M. Bartánus, Suja, Bicek - Sojčík, Češík, Lelkeš - T. Hričina, Boltun, Šoltés

Žilina: T. Tomek - Grman, Kurali, Hochel, Makovský, Hořava, M. Leško, A. Lipovský, Niník - D. Rehák, Róbert Huna, Richard Huna - R. Konečný, Bulík, Stupka - Drábek, Ježek, Drevenák - J. Kubiš, E. Švec, Schroner

HK Poprad - HKM Zvolen 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 5. B. Rapáč (R. Rapáč), 23. R. Rapáč (B. Rapáč), 52. L. Paukovček (Bartečko, R. Suchý) - 45. Puliš (Juraško, Brabenec), 60. Klíma (Škvaridlo, Brabenec)

Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, Goga - Gajan, Gavalier, 1049 divákov

Zostavy:

Poprad: M. Kostúr - Ťavoda, R. Suchý, Fabian, Dinda, Kasík, Malina, Pitka, Gaborčík - Hvila, L. Paukovček, Bartečko - Štrauch, Síkela, Kroták - B. Rapáč, R. Rapáč, T. Török - Bajaruns, O. Rusnák, Števuliak

Zvolen: S. Baroš - Juraško, Bagin, Andersons, D. Krejči, Habšuda, F. Fekiač, Hatas, L. Pokovič - Puliš, Brabenec, Semorad - Škvaridlo, Klíma, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek - Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Pavel Paukovček, tréner Popradu: "Podali sme v zápase disciplinovaný, kolektívny výkon. Zápas sme vyhrali v oslabeniach. Okrem toho, že sme sa ubránili, raz sme aj skórovali. Dnes to bol výkon mužstva podporený spoľahlivým brankárom. Vyhrali sme zaslúžene."

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "Bolo vidieť, že je to prvý zápas sezóny a hráme vonku. Domáci zaslúžene po prvej tretine  viedli. V druhej časti nám pomohli presilovky zlepšiť hru, ale nič sme z nich nevyťažili a naopak sme inkasovali. Musíme zlepšiť efektivitu v presilovkách, mali sme tam hluché chvíle. Dokonca sme v jednej presilovke ani raz nevystrelili počas dvoch minút. To rozhodlo, že dnes odchádzame bez bodu."

Peter Oremus, tréner Košíc: "Víťazstvo teší, ale dostať tri góly v oslabení a dať jeden v presilovke sú veci, ktoré sa stávať nemôžu. Boli tam momenty, ktoré sa už v nedeľu opakovať nemôžu. Súper sa na nás dobre pripravil."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Veľmi náročné stretnutie, pred stretnutím by som bod bral, po ňom nie. Za stavu 4:3 pre nás, sme išli traja na jedného a nedali sme. Potom sme zaslúžene inkasovali, takže bod si vážim."

Viac o téme: HC Košice HK Poprad Dukla Trenčín HKM Zvolen ŠHK 37 Piešťany HK 36 Skalica MHC Martin MsHK DOXXbet Žilina