Škandál v susednom Česku: Na mol opitého rozhodcu musel vymeniť športový redaktor!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: internet

BOHUMÍN - Tak toto si futbaloví fanúšikovia a funkcionári v českom regióne budú určite ešte dlho pamätať. Víkendový zápas krajskej futbalovej súťaže medzi domácim FK Bospor Bohumín a FC Heřmanice Slezská sa totiž mohol dohrať len vďaka prítomnosti športového redaktora, ktorý musel vystriedať na mol opitého čiarového rozhodcu!

Po prvom polčase, ktorý domáci celok vyhral presvedčivo 3:0, hostia privolali políciu, aby u asistenta hlavného arbitra vykonali dychovú skúšku. Polčasová prestávka sa predĺžila na dvojnásobok, pretože sa hľadala náhrada za čiarového rozhodcu, ktorý údajne nafúkal až 2,4 promile!

Domáci sa všemožne snažili nájsť náhradníka a voľba predsedu klubu z Bohumína napokon padla na športového redaktora. "Musím povedať, že som bol v úplnom šoku. Predseda Bohumína mi hovoril, že som jediný, kto je členom FAČR," uviedol prekvapený redaktor pre regionálny denník, ktorý kuriózne musel na čiare odmávať celý druhý polčas súboja.

Nemožno sa teda príliš čudovať hnevu hosťujúceho celku. "Myslím, že ma všetci poznajú, aký som v zápase impulzívny a po zápase to prejde. To, čo sa ale dialo dnes, prekračuje všetky medze," uviedol rozčúlený hosťujúci obranca Michal Prokeš, ktorý vzápätí dodal: "Už som sa s týmto stretol."

"Ja arbitrov nikdy neriešim a nebudem riešiť ani teraz," uviedol spokojný tréner Bohumína Marek Poštulka, ktorý bol spokojný s výkonom tímu aj s konečným drvivým triumfom domácich 5:0.

Celým prípadom sa určite ešte bude zaoberať disciplinárna komisia krajského futbalového zväzu.

Viac o téme: FK Bospor Bohumín FC Heřmanice Slezská
  • Zdroj: športky