VIDEO Frustrovaný Nagy po ďalšej domácej prehre: Bolo vidno, že sme slabší

Herná situácia pred bránkou Slovana počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Spartak MoskvaHerná situácia pred bránkou Slovana počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava nestačili v sobotňajšom dueli KHL na Spartak Moskva a na domácom ľade mu podľahli 2:5. Zaznamenali tak druhú prehru v rade pred vlastnými fanúšikmi, keď nevzládli vstup do tretej tretiny a prišli o možnosť uhrať lepší výsledok. Prvý gól v prebiehajúcom ročníku strelil najproduktívnejší hráč "belasých" v tom uplynulom Ladislav Nagy.

Slovan sa v úvode nestihol ešte ani nadýchnuť a už musel dobiehať jednogólové manko. Garnett si v 59. sekunde zápasu nevypočítal dobre odraz puku ani svoje vybehnutie z bránky, hokejkou ho len jemne priťukol pre forčekujúceho Klimenka, ktorý napriek ostrému uhlu trafil presne. "Belasí" zostali týmto scenárom zaskočení a viackrát si nerozumeli v rozohrávke. Hra sa rozbehla až v druhej polovici úvodnej tretiny. Starosta s Barkerom zasadli postupne na trestnú lavicu a Slovan sa musel brániť dvojnásobnej presilovke súpera. Spartak bol nepríjemný pred Garnettom, ale brankár Slovana si spravil poriadok pred svojím teritóriom ako pred Leščenkom, tak aj Šafigulinom. V následnom oslabení sa dostali do šance aj domáci, Nagy ušiel defenzíve Spartaka, ale netrafil Engrenovu bránku. V závere mohol pridať druhý gól Leščenko, ale Garnett odčinil úvodné zaváhanie ďalším dobrým zákrokom.

V druhom dejstve sa Slovan viac tlačil do zakončenia, skúšal to aj priamo pred bránkou Engrena, no cestu za úspechom nenašiel. V 26. minúte nevyšiel domácim rýchly protiútok v oslabení, keď prihrávku Kašpara nezužitkoval na gól Nedorost. V obrannej tretine Spartaka to začalo s pribúdajúcim časom čoraz viac horieť. Horúco bolo Engrenovi najmä v záverečných troch minútach. Najskôr však nezvládol samostatný nájazd Nedorost, ktorému nevyšla krátka kľučka do bekhendu a následne sa neujala ani Štastného dorážka Bartovičej strely sprava.

V treťom dejstve to bol Spartak, ktorý vyťažil z minima maximum. Hostia boli v útočnej tretine nebezpečnejší ako Slovan, pridali dva krásne góly a zveľadili svoj náskok. Leščenko v 44. minúte ešte nevyužil hrúbku v defenzívu Slovana, ale Levickij o minútu neskôr už áno, keď po šikovnej prihrávke Ipatova z rohu klziska prestrčil puk za Garnetta. V 47. minúte prišla ďalšia krásna akcia hostí, Bodrov našiel spoza bránky nekrytého Genowaya, ktorý zvýšil na rozdiel troch gólov. Slovan to však nezlomilo a o deväť sekúnd bol späť v hre. Baldajev za vlastnou bránkou stratil puk a Surového pokus zľava prepadol za Engrena.

Platnosť gólu potvrdil aj videorozhodca. Náskok hosťom prinavrátil krásne premeneným sólom Genoway a hoci v závere ešte Nagy efektne tečoval Švarného delovku od modrej, Slovan už s nepriaznivým výsledkom viac nedokázal spraviť. Naopak, Radil upravil peknou strelou ponad lapačku na konečných 2:5.

Slovan Bratislava - Spartak Moskva 2:5 (0:1, 0:0, 2:4)

Góly: 47. Surový, 56. Nagy (Švarný, Jeglič) - 1. Klimenko, 45. Levickij (Ipatov), 47. Genoway (Bodrov), 54. Genoway (Klimenko), 58. Radil (Šafigulin). Rozhodovali: Beľajev, Odinš - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 9329 divákov

Slovan Bratislava: Garnett - Novák, Barker, Švarný, Starosta, Sersen, Mihálik, Kozák – Nagy, Nedorost, Kašpar - Jeglič, Tičar, Šťastný – Bartovič, Viedenský, Surový – Lušňák, Protasenja, Skalický

Spartak Moskva: Engren – Gilroy, Korobov, Jermakov, Genoway, Tatalin, Baldajev, Ablajev – Leščenko, Šafigulin, Radil – Klimenko, Bodrov, Potapov – Levickyj, Voronin, Ipatov – Krutov, Vasiliev, Radulov - Toluzakov

Ladislav Nagy, útočník Slovana, prvý gól v novej sezóne: "Nemali sme pohyb, chýbalo nám trošku viac energie. Bolo vidno, že sme slabší. Nedaria sa nám však začiatky stretnutí, no keď to nejde, musíme hrať jednoduchšie. V tretej tretine to bolo lepšie, vypracovali sme si aj šance. Doma však nevieme tvoriť, preto musíme hrať inak. Vonku hráme jednoducho, dobre. Dúfam, že ďalší zápas sa to zlepší."

Najbližšie sa zverenci trénera Miloša Říhu predstavia opäť doma, keď v pondelok o 19.30 h privítajú Dinamo Riga.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava CHK Spartak Moskva