Emotívne priznanie brankárskej hviezdy Realu: Plakal som, keď som zistil, že zostávam!

Keylor Navas
Keylor Navas

MADRID - Brankárovi Keylorovi Navasovi sa v lete veľmi nechcelo z Realu Madrid do Manchestru United. Kostarický futbalista dokonca priznal, že plakal šťastím, keď v posledný prestupový deň stroskotala jeho výmena za Davida de Geu.

Dlho očakávaný transfer s celkovou hodnotou 29 miliónov libier prekvapivo padol kvôli tomu, že sa potrebné dokumenty nestačili vybaviť do polnoci 31. augusta, keď v španielskej lige skončilo prestupové obdobie. Obaja brankári tak zostali vo svojich doterajších kluboch.

"Keď som v noci zistil, že zostávam, tak som plakal. Bolo to veľmi emotívne, pretože som nikdy nechcel z Realu odísť. Madrid je môj domov," povedal Navas rozhlasovej stanici Cadena COPE.

Sám bol pripravený "Biely balet" už po roku opustiť, s United mal podpísanú zmluvu a chystal sa odletieť do Anglicka. "Môj agent mi povedal, aby som bol v pohotovosti na telefóne. Síce som ešte nenastúpil do lietadla, ale už som naň čakal. Hovoril som si, že ak si boh želá, aby som odišiel z Madridu, tak to bude najlepšie. On to však nechcel, takže som stále tu," vyhlásil dvadsaťosemročný reprezentačný gólman.

V Reale sa po letnom odchode dlhoročnej opory Ikera Casillasa do Porta stal jednotkou. Bývalému brankárovi Levante sa zatiaľ darí výborne, v piatich súťažných zápasoch novej sezóny ani raz neinkasoval. "Chcem v Madride napísať vlastný príbeh a v tomto ročníku vyhrať úplne všetko. Máme sa ešte v čom zlepšovať, ale sme na dobrej ceste," dodal Navas.


Tagy: Manchester United Real Madrid Keylor Navas David De Gea

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA