Slovan bol v Rige lepším tímom: Belasí napokon uspeli až po nájazdoch

Slovan triumfoval po samostatných nájazdochSlovan triumfoval po samostatných nájazdoch Zdroj: hcslovan.sk

RIGA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase KHL na ľade Dinama Riga 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch a svojho lotyšského súpera tak zdolali dvakrát v priebehu piatich dní. "Belasí" vyhrali v pondelok v Slovnaft aréne 4:3 po predĺžení. Zverenci trénera Miloša Říhu dosiahli celkovo siedmy triumf v sezóne, tretí nad rámec riadneho hracieho času, a s 19 bodmi im patrí 9. priečka v tabuľke Západnej konferencie.

Slovan sa ujal vedenia v 9. minúte, keď sa pri presilovke presadil Starosta. O tri minúty dostal puk do siete pri avizovanom vylúčení Šťastný, no rozhodca sa upískol a hvizd zaznel tesne predtým, ako puk preťal bránkovú čiaru. "Belasí" si vytvorili množstvo gólových šancí, no nedokázali ich premeniť. Pykali v 31. minúte, keď sa v početnej výhode presadil Indrašis. Do konca riadneho času už gól nepadol, najmä zásluhou výborných brankárov Sedláčka a Garnetta, a tak duel dospel do predĺženia. Ani v ňom nik neskóroval a tak o triumfe Bratislavčanov rozhodol v samostatných nájazdoch Jeglič. Pre oba tímy to boli prvé nájazdy v prebiehajúcej sezóne.

"Belasí" sa po dvoch zápasoch vonku vrátia opäť na svoj ľad a v pondelok 28. septembra nastúpia proti Neftechimiku Nižnekamsk (19.30 h).

Slovan si hneď v úvode zahral presilovku pri vylúčení Seiga, no využiť ju nedokázal. Prvú veľkú šancu si tak vypracovali domáci v 4. minúte, keď sa Meija dostal pred Garnetta aj cez faul Starostu, ale puk z jeho hokejky letel nad. Obranca hostí dostal za zákrok dve minúty a tlak Rigy pokračoval v početnej výhode, ale bez úspechu. Úvodný gól prišiel v 9. minúte pri krátkej dohrávanej presilovke hostí. Viedenský sa za bránkou šikovne zbavil obrancu, prihral voľnému Starostovi a ten presnou strelou k pravej žŕdke otvoril skóre - 0:1. O tri minúty dostal puk do siete pri avizovanom vylúčení Šťastný, no rozhodca sa upískol a hvizd zaznel tesne predtým, ako puk preťal bránkovú čiaru. Gól tak na smolu hostí neplatil. Celá prvá tretina sa niesla v znamení faulov, ktorých rozhodcovia odpískali až osem. Slovan po strelenom góle pokračoval v ofenzívnom výkone a vypracoval si ešte niekoľko dobrých šancí, ale nedokázal ich premeniť. Najbližšie ku gólu mali Bartovičova akcia, ktorú namiesto brankára hasil jeden z obrancov, a prečíslenie dvoch na jedného Tičara so Šťastným.

Tlak hostí pokračoval aj v úvode druhej časti. Sedláčka preverila najprv delovka Jegliča a vzápätí nepochodil ani Skalický. Domáci mohli vyrovnať v 28. minúte pri presilovke. Po peknej kombinácii Darzinš už videl puk v sieti, no výborne zasiahol brankár Garnett. Krátko na to naskočil z trestnej na ľad Barker, ktorého našiel presným pasom Viedenský, ale kanadský obranca samostatný nájazd nevyužil, nevyšiel mu blafák. Ďalšiu presilovku domáci už premenili, v 31. minúte trafil z pravého kruhu Indrašis - 1:1. Na druhej strane sa netrafil vo veľkej šanci Tičar a Nagy s Lušňákom trafili hneď po sebe len žŕdku. V poslednej minúte mohol poslať domácich do vedenia Cibulskis, no opäť sa predviedol brankár "belasých" Garnett.

V treťom dejstve sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najprv k tomu bol blízko Sotnieks, na druhej strane zastavil puk z Nedorostovej hokejky jeden z obrancov rukavicou a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie. Center prvej formácie Slovana to skúšal bekhendom, ale Sedláčka neprekonal. V 50. minúte predviedli hostia podobnú akciu ako pri prvom góle. Viedenský naservíroval puk medzi kruhy Novákovi, ten ho však za krajana v bránke Rigy nedostal. V záverečných minútach sa nebezpečné útoky striedali pred oboma bránkami a puk lietal zo strany na stranu, no gól už nepadol a tak nasledovalo predĺženie. V ňom neskóroval nik a tak o triumfe Bratislavčanov rozhodol v samostatných nájazdoch Jeglič.

Dinamo Riga -  Slovan Bratislava 1:2 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 31. Indrašis (Darzinš) - 9. Starosta (Viedenský, Šťastný), rozh. nájazd: Jeglič. Rozhodcovia: Naumov, Sergejev – Parfjonov, Sisujev, vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 7586 divákov.

Dinamo Riga: Sedláček – Galvinš, Kundrátek, Cibulskis, Seigo, Jerofejevs, Sotnieks – M. Redlihs, Sestito, Meija – Saulietis, Džerinš, Skvorcovs – Kulda, Berzinš, Indrašis – Darzinš, Bičevskis, Leino - Locans

Slovan Bratislava: Garnett - Starosta, Švarný, Barker, Novák, Sersen, Mihalik, Kozák - Kašpar, Nedorost, Bartovič – Jeglič, Tičar, Šťastný – Nagy, Surový, Miklík – Skalický, Viedenský Lušňák

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Dinamo Riga