VIDEO Impozantné sólo zakončené delovkou: Tento gól označili za zásah sezóny!

Sebastian Giovinco strieľa gól po parádnom sóleSebastian Giovinco strieľa gól po parádnom sóle Zdroj: SITA

TORONTO - Zrodil sa jeden z najkrajších gólov sezóny. Možno práve ten úplne najkrajší v ročníku. Neskutočné sólo predviedol nevysoký Talian Sebastian Giovinco, ktorý s loptou prešiel cez viacero súperových hráčov a všetko to zakončil poriadnou delovkou.

Sebastian Giovinco má iba 164 centimetrov, no talentu má na rozdávanie. V nočnom zápase pomohol svojmu tímu k výhre 2:1 nad favorizovaným tímom New York Red Bulls. Na trávnik prišiel až v 71. minúte, no už o 7 minút sa radoval z gólu.

Presadiť sa kombinačne by bolo veľmi náročné, pretože kvôli červenej karte Altidoreho z 34. minúty boli domáci v početnej nevýhode a poriadne unavení. Čerstvý striedajúci žolík to zobral do vlastných rúk. Preštrikoval sa cez štvoricu brániacich hráčov. Svoju akciu zakončil ranou ako z dela. Nebolo to iba obyčajné priťuknutie do brány. Strela mala také parametre, že urobila z brankára Roblesa iba štatistu.

Poistka na 2:0 sa Torontu nesmierne hodila, pretože húževnatý súper v závere zápasu skorigoval na konečných 2:1 pre domáce . Giovincov gól označil komentátor za možný gól roka.

Viac o téme: Sebastian Giovinco New York Red Bulls FC Toronto
  • Zdroj: sportky.sk