VIDEO Nezastaviteľný Bayern: Nemecký gigant prekonal vlastný bundesligový rekord!

Thomas Müller so spoluhráčmi oslavuje gól BayernuThomas Müller so spoluhráčmi oslavuje gól Bayernu Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov vyhrali v 9. kole nemeckej bundesligy na ihrisku Werderu Brémy 1:0 a naďalej zostávajú jediným tímom bez bodovej straty. Šnúrou deviatich víťazných ligových zápasov na štarte sezóny tak prekonali vlastný rekord najvyššej súťaže. O jediný presný zásah zápasu sa postaral v 23. min po presne načasovanej prihrávke Thiaga Alcantaru Thomas Müller. Bayern má na čele sedembodový náskok pred Dortmundom.

Expresný vstup do zápasu medzi Wolfsburgom a Hoffenheimom mali domáci "vlci", ktorí v 7. min viedli už 2:0. Skóre otvoril najrýchlejším gólom v sezóne už v 41. sekunde Max Kruse a v 7. min na 2:0 zvýšil Bas Dost. Hosťom sa však podarilo ešte v prvom polčase odpovedať, keď v 29. min znížil Jeremy Toljan. Po zmene strán v 54. min dostal loptu za chrbát Diega Benaglia Jonathan Schmid a vyrovnal na 2:2. Domáci si však v záverečnej polhodine zápasu dvomi gólmi Maxa Kruseho, ktorý tak dosiahol hetrik, zaistili víťaztsvo 4:2.

Nováčik SV Darmstad zvíťazil na ihrisku trápiaceho sa Augsburgu 2:0. Berlínska Hertha bez zraneného Petra Pekaríka prehrala na ihrisku Schalke 04 1:2, keď hrala viac ako 70 minút oslabená o vylúčeného Vedada Ibiševiča. Domáci sa ujali vedenia v 27. min po góle Benedikta Höwedesa, ale hostia vyrovnali v 73. min zásluhou Salomona Kaloua. Víťazný gól gelsenkirchenského klubu streli v druhej minúte nadstaveného času Max Meyer.

Augsburg - Darmstadt 0:2 (0:2)
Góly: 7. S. Wagner, 29. Niemeyer
Milan Ivana (Darmstadt) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Werder Brémy - Bayern Mníchov 0:1 (0:1)
Gól: 23. T. Müller

Hamburger SV - Bayer Leverkusen 0:0

Schalke 04 Gelsenkirchen - Hertha Berlín 2:1 (1:0)
Góly: 27. Höwedes, 90.+ M. Meyer - 73. S. Kalou, ČK: 18. Ibiševič (Hertha)
Peter Pekrarík (Hertha) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí.

VfL Wolfsburg - Hoffenheim 4:2 (2:1)
Góly: 1., 62. a 83. M. Kruse, 7. B. Dost - 29. Toljan, 54. J. Schmidt

Eintracht Frankfurt – Borussia Mönchengladbach 1:5 (1:1)
Góly: 29. Meier (z 11m) – 16. Raffael, 51. Dahoud, 57. Raffael, 83. Hahn (z 11m), 90. Hahn

Viac o téme: Werder Brémy Thomas Müller FC Bayern Mníchov